26.05.2022, 13:10 | czytano: 2423

Drugie podejście do budowy placu zabaw przy "trójce"

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Urząd miasta ponownie ogłosił przetarg na budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3. Poprzedni został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen. Samorząd zaplanował wydać na tę inwestycję 280 tys. zł, tymczasem najtańsza oferta opiewała na 364 tys. zł.
Jest jednak nadzieja, że w drugim przetargu uda się znaleźć wykonawcę, bo w poprzednim postępowaniu złożona została oferta do przyjęcia, na kwotę 287 tys. zł, jednakże została odrzucona ponieważ wpłynęła po terminie.
Zadanie obejmuje demontaż i wywóz istniejących urządzeń zabawowych, a następnie wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowej oraz dostawę i montaż nowych urządzeń zabawowych (drabinka pozioma, zestaw czterowieżowy, huśtawka wagowa z przeniesienia, piaskownica sześciokątna, huśtawka podwójna, huśtawka wagowa, sprężynowiec bujak, zestaw sprawnościowy) i ławek. Termin wykonania prac to trzy miesiące.

Przyszkolny plac zabaw od dwóch roku czeka na remont. W 2020 r. ostał zagrodzony, bowiem skończyła się gwarancja na użytkowanie urządzeń rekreacyjnych, a przeprowadzona kontrola wykazała, iż plac zabaw nie jest bezpieczny dla dzieci.

r/s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl