27.05.2022, 08:57 | czytano: 2183

Zakopane w Sopocie. Inauguracja sezonu i premiera zakopiańskiego klipu Zakopowera (zobacz)

Dziś Zakopane inauguruje sezon letni w Sopocie. Startuje też kampania promocyjna "Zakopane - dobre eMOCje", a jej odsłoną jest premiera najnowszego teledysku zespołu Zakopower, który został stworzony we współpracy z miastem Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury.
- W Muszli Koncertowej przy Molo w Sopocie zainaugurujemy Sezon Letni w Zakopanem, gdzie każdy będzie mógł posłuchać koncertu uwielbianej przez publiczność Hanki Rybki z Zespołem, który będzie zapowiedzią jednego z najważniejszych letnich wydarzeń: Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, na który zapraszamy wszystkich do Zakopanego w dniach 19-26 sierpnia. Występ górali przy samej plaży to niepowtarzalne wydarzenie, które najlepiej odda ducha gór nad polskim morzem. Dodatkowo szykujemy dla Państwa wyjątkową niespodziankę muzyczną, dlatego już dziś wszystkich zapraszamy do Sopotu – mówi Beata Majcher, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury.
Z kolei o godzinie 12:00 odbędzie się premiera teledysku Zakopower na oficjalnym kanale YouTube wydawnictwa Kayax oraz w mediach społecznościowych Zakopower i miasta Zakopane. Klip do piosenki „Widzialne/Niewidzialne”, kręcony w całości w Zakopanem, ukazuje podróż, która mając po drodze wiele przystanków, prowadzi w jedno miejsce – do pełnego dobrych emocji, będącego połączeniem tradycji i nowoczesności Zakopanego. Album zostanie wydany przez wytwórnię Kayax, a teledysk zapowiadający płytę powstał przy współpracy z Zakopiańskim Centrum Kultury.- Zakopiańskie Centrum Kultury miało przyjemność uczestniczyć w pracach produkcyjnych nad najnowszym klipem zespołu Zakopower, który odwołuje się wprost do kultury podhalańskiej, prezentując ją publiczności w niebanalnej, nowoczesnej odsłonie. To kwintesencja tego wszystkiego, co w Zakopanem jest najpiękniejsze i najcenniejsze. Tradycja, folklor, architektura, obcowanie z naturą, ale również historyczne obiekty kulturalne – to wszystko czeka latem na turystów i tworzy Zakopane Dobre Emocje – mówi Beata Majcher.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zakopiańczyk27.05.2022, 18:37
"To kwintesencja tego wszystkiego, co w Zakopanem jest najpiękniejsze i najcenniejsze."

Tak, deweloperka, bezprawie, przekupstwo, łapówkarstwo, kupczenie, nepotyzm, to w Zakopanem jest najpiękniejsze i najcenniejsze. Dlatego tak pięknie się rozwija i kwitnie kulturą.
Zakopianka27.05.2022, 09:55
Młodzież kompletnie nie zna historycznych obiektów kulturalnych. Jaka tradycja skoro nic nie wiedzą i nie potrafią polecić. W książce o TOPR góralka Paulina Rzankowska: po górach nie chodzi, pojęcia nie ma. Mąż jej góry pokazywał.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl