27.05.2022, 14:35 | czytano: 1290

Nowoczesne multimedia mają pomóc turystom odkryć Zakopane

zdj. A. Joachimiak/ Zakopiańskie Centrum Kultury
Przypominamy, że dziś Zakopane inauguruje sezon letni - akcja promocyjną w Sopocie. W ramach akcji "Zakopane - dobre eMOCje", w punktach sopockiej Informacji Turystycznej zainstalowane zostały nowoczesne urządzenia multimedialne, które znacznie ułatwią dostęp do bogatej oferty turystycznej Stolicy Tatr.
Dzięki specjalnie stworzonej aplikacji, turysta może zapoznać się z mapą Zakopanego, na której zaznaczonych jest ponad 40 obiektów wpisujących się w Szlak Stylu Zakopiańskiego. Każdy obiekt ma opis merytoryczny oraz dokumentację zdjęciową, a także kod QR, który po zeskanowaniu za pomocą urządzenia mobilnego, pozwoli zabrać ze sobą niezbędne informacje na telefon. Poza mapą, użytkownik może także zaznajomić się z kalendarzem wydarzeń organizowanych w mieście w najbliższych tygodniach, a także sprawdzić pogodę we wszystkich rejonach Zakopanego i w Tatrach.
Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, wychodząc naprzeciw potrzebom turystów odwiedzających miasto, za pomocą aplikacji umożliwiło dokonywanie zakupu jednodniowych wycieczek, karnetów na stoki narciarskie oraz biletów na poszczególne atrakcje odbywające się w mieście. Aplikacja dostępna jest również w języku angielskim.


Nowoczesne urządzenia multimedialne są na co dzień dostępne w Centrum Informacji Turystycznej, które od maja 2021 roku mieści się w nowej siedzibie, zlokalizowanej w nowoczesnej przestrzeni odrestaurowanego, zabytkowego budynku przy ulicy Chramcówki 35. Stacja Kultura Zakopane, to jednak nie tylko baza informacyjna, ale również nowoczesna strefa odpowiadająca najwyższym europejskim standardom, w której każdy znajdzie swoje miejsce na odpoczynek. Dzięki darmowej strefie Wi-Fi każdy turysta bez przeszkód może tu także skorzystać z Internetu.

Podczas inauguracji sezonu letniego, mieszkańcy Trójmiasta i turyści odwiedzający Sopot otrzymali niezwykłe pocztówki, przedstawiające różne oblicza Zakopanego. Każdy, kto z pocztówką odwiedzi latem stolicę Tatr, otrzyma niespodziankę, którą będzie mógł odebrać do 31 sierpnia w Centrum Informacji Turystycznej – Stacja Kultura Zakopane. Dodatkowo, trzy osoby, które w sposób najbardziej kreatywny zaprezentują pocztówkę w swych mediach społecznościowych z wykorzystaniem hasztagu #ZakopaneDobreEmocje, otrzymają wyróżnienie i nagrody.

źródło: Zakopiańskie Centrum Kultury, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
urzędnik na swoim27.05.2022, 18:16
Co jak co, ale promocji Zakopanemu nie potrzeba i takie cyrki to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zakopane natomiast na gwałt potrzebuje gospodarza.

#leszek dorula #tomasz filar #myszka agresorka
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl