27.05.2022, 20:49 | czytano: 5082

Ulica Szewska - to prawdopodobnie nowa nazwa jednej z ulic w splocie "Ludźmierska 29"

arch. Podhale24
NOWY TARG. Radni zdecydują o nadaniu nazwy jednej z ulic na terenie dawnego kombinatu obuwniczego.
Przypomnijmy, adres "Ludźmierska 29" odnosi się do całego terenu będącego kiedyś kompleksem budynków Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego "Podhale". Kombinat już nie istnieje, a w pozostałych nieruchomościach powstały nowe firmy. I chociaż teren pocięty jest traktami komunikacyjnymi - to każdy z budynków przez lata miał jeden adres.
Problemy związane z jednolitą numeracją nieruchomości na terenie dawnego kombinatu zaczęto rozwiązywać już dwa lata temu. Wtedy na wniosek m.in. wiceprezesa Sądu Rejonowego - Rada Miasta nadała jednej z ulic nazwę "Sądowa".

Teraz proces regulacji jest kontynuowany - pojawił się projekt uchwały w sprawie nadania kolejnej drodze nazwy - tym razem będzie to ulica "Szewska". To największa droga w tym miejscu, biegnie ona od ul. Ludźmierskiej przez całą długość dawnego kombinatu - w kierunku południowym - aż do lasu. Droga jest publiczna, stanowi własność gminy-miasta Nowy Targ.

- Przy tej drodze znajduje się 25 nieruchomości. W procesie konsultacji skontaktowano się z 40 właścicielami lub współwłaścicielami tych nieruchomości. Odezwało się zaledwie kilka osób. Cztery opinie były pozytywne co do nazwy "Szewska" albo "Relaks", a jedna osoba uznała, że nie ma potrzeby wprowadzania zmian - wyjaśnia Janusz Jakobiszyn, kierownik referatu ds. Ewidencji Mienia Komunalnego nowotarskiego Urzędu Miasta.

Nadawanie nazw ulicom i placom należy do wyłącznej kompetencji Rady. Decyzja zapadnie podczas poniedziałkowej sesji RM.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Cyc Malina30.05.2022, 09:13
Skoro to jest największa ulica w byłym kompleksie kombinatu, to powinna nazywać się ulica Kombinacka, dla upamiętnienia tego co znajdowało się w tym miejscu.
Prosys29.05.2022, 11:00
...Wreszcie !!! znam 29....numer jeden a tle obiektów....dobry pomysł....podoba mi się Relaks, Szewska zbyt ogólnikowa ale wiadomo skąd pochodzi :)....coś bardziej z historią tego miejsca związaną...może: Kombinatowa? - Kombinat - tak ludzie to nazywają...(Dratewki - dobre :)...ciżemki też dobre :) )
Kaska28.05.2022, 13:14
Relaks pasuje do kombinatu
swój28.05.2022, 07:47
Nowotarską powinni tak nazwać! Przecież stojąc w tych korkach przez remont mostu, można jedynie kląć jak szewc.
Fun : o)))27.05.2022, 23:04
Jeszcze powinni dodać Ul.Szewczyka Dratewki i Ul. Żółtej Ciżemki
MAMUSIU RATUJ27.05.2022, 21:24
A moze ul Wyzyskiwaczy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl