31.05.2022, 10:00 | czytano: 5989

28-latek uciekał przed policją

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Policjanci z komisariatu w Czarnym Dunajcu zatrzymali poszukiwanego przez sąd 28-latka. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak kierował samochodem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Trafił do zakładu karnego, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.
W niedzielę około godziny 3, policjanci z Czarnego Dunajca zauważyli w Chochołowie jadącą z naprzeciwka skodę, której kierowca na widok radiowozu nagle zwolnił, zjechał na pobocze, po czym, gdy minął go radiowóz, przyspieszył i gwałtownie odjechał.
Funkcjonariusze zawrócili i pojechali za autem, dając kierowcy sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania samochodu. Kierowca wykonał polecenie mundurowych i zatrzymał samochód, po czym wysiadł i …. zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pieszym pościgu 28-latek z powiatu tatrzańskiego szybko został zatrzymany.

Nic dziwnego, że wpadł w panikę na widok radiowozu. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania, był pod wpływem alkoholu (0,3 promila) oraz był poszukiwany przez sąd do odbycia 15 dni kary aresztu za nieopłaconą grzywnę.

28-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, skąd trafił do zakładu karnego. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu sprawa karna i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za wykroczenia tj. jazdę bez uprawnień oraz w stanie „po użyciu alkoholu” zostanie skierowany do sądu wniosek o jego ukaranie, za co grozi mu grzywna do 30000 zł, kara aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kloss01.06.2022, 21:09
Brak kondycji to efekt zatrzymania.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl