03.06.2022, 10:25 | czytano: 3883

Nowotarżanin pod wpływem alkoholu spowodował kolizję

Arch. Podhale24.pl
Mieszkaniec Nowego Targu miał ponad 1,8 promila alkoholu, gdy najechał na tył poprzedzającego go peugeota. 51-latek stracił prawo jazdy, grozi mu teraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego przy ulicy Jana Pawła II w Nowym Targu. Na miejscu ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel, który jechał w kierunku Gronkowa, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego peugeota.
W wyniku zderzenia pojazdów nikt nie odniósł obrażeń ciała. Po sprawdzeniu wymaganych dokumentów i stanu trzeźwości kierowców, okazało się, że 51-letni sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie. Nowotarżanin za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie drogowe grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol03.06.2022, 14:36
Niech się tłumaczy ze węgiel jechał kupić... I ta cena.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl