08.06.2022, 09:48 | czytano: 2203

"Orawskie zamyślenie" Emila Kowalczyka (zdjęcia)

Fot. Monika Świdroń / UG Lipnica Wielka
W Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyła się promocja książki „Orawskie zamyślenie” Emila Kowalczyka.
Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa ARVA, redakcja Barbara Zgama i Robert Kowalczyk, ilustracje Magdalena Kostrzewa-Smreczak, projekt okładki Grzegorz Rzepiszczak. Wstęp napisał Ryszard Remiszewski, zaś posłowie Barbara Zgama.
Uroczystość rozpoczął występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Orawianie” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lipnicy Wielkiej, w której wieloletnim dyrektorem był dr Emil Kowalczyk. Po przywitaniu gości głos zabrał wójt gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt ciepło mówiąc o zasługach autora książki i dziękując redakcji za pracę nad tym wyjątkowym dziełem.

Barbara Zgama i Robert Kowalczyk, redaktorzy wydania, przedstawili zgromadzonej publiczności ideę książki, problematykę, szczególną uwagę zwracając na głęboką troskę autora o jego rodną ziemię, Orawę. O Emilu Kowalczyka i jego działalności niezwykle barwnie opowiadali jego przyjaciele i współpracownicy Franciszek Adamczyk, Ryszard Remiszewski i profesor Tadeusz Trajdos. Głos zabrał również przewodniczący Rady Gminy Andrzej Karkoszka oraz mecenas Małgorzata Liśkiewicz. Orawska Grupa Teatralna zaprezentowała krótkie przedstawienie na podstawie myśli Emila Kowalczyka. Na zakończenie publiczność podziwiała koncert zespołu Muzyka Orawska – Arva, który wykonał utwory skomponowane do poezji Emila Kowalczyka.

Źródło: UG Lipnica Wielka
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl