08.06.2022, 20:43 | czytano: 4390

Jedyna wysokogórska droga w Polsce doczeka się remontu

Fot. Marcin Szkodziński
Ulica Oswalda Balzera prowadząca z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka zostanie wyremontowana.
- Cała ta droga od ronda na Bystrym do Wierchu Porońca wymaga już modernizacji. Ostatni raz byłą remontowana przed kilkunastu laty, a droga się zużywa. Jest to jedyna droga wysokogórska w Polsce. Klimat i warunki pogodowe ją niszczą –- informuje Piotr Bąk, starosta tatrzański.
Droga doczekała się wreszcie remontu. Niemal 5 mln zł Starostwo Powiatowe w Zakopanem otrzymało na realizację tego zadania. Funduszy wystarczy jednak tylko na pierwszy etap.

- Pierwszy etap obejmie zakresem prace od ronda na Bystrym po węzeł na Chłabówce. Na tym odcinku droga będzie przebudowana. Chodzi także o poprawę warunków bezpieczeństwa. Wykonane zostaną chodniki, a także o nowa nakładka asfaltowa, która jest już obecnie w znacznej części zużyta - zaznacza Piotr Bąk.

To jednak nie koniec starań o remont całej drogi. W kolejnych naborach starostwo będzie zgłaszać potrzebę pozyskania środków na remont dalszych odcinków drogi.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
koń z morskiego oka09.06.2022, 18:44
"To jednak nie koniec starań o remont całej drogi. W kolejnych naborach starostwo będzie zgłaszać potrzebę pozyskania środków na remont dalszych odcinków drogi."

Brzmi jak groźba. Mamy władzę i nie zawahamy się jej użyć... Zapewne wszystko rozkopią w środku sezonu i prace tylko w dzień. A za dwa lata nowa nakładka. Popieram @wyborcę z ustupu
Wankowicz08.06.2022, 23:32
skoro to jest jedyna droga wysokogórska w Polsce to droga nr 960 na odcinku Bukowina Tatrząńska - Głodówka - Wierch Poroniec przestała istnieć? Czy może ww to droga hiperwysogórska? - bo położona wyżej od jedynej wysokogórskiej w Polsce. (będącą przedłużeniem ww drogi w niższym wysokościowo jej przebiegu)
Wyborca z ustupu08.06.2022, 22:54
Panie Piotrze, Pan już nic nie remontuj, Pan idź na emeryture i nie psuj Pan więcej. Niech przyjdą młodzi niech coś się w końcu w tym Starostwie zmieni. Mieszkam 50/50 w Polsce i Austrii. Tam nie ma "problemu"wysokogórskich dróg, tam się robi raz a porządnie.
Po drugie, na litość Boską przestacie robić te wrrr chodniki przy drodze, zostawcie tam pas zielieni/lasu miedzy ściezką a szosą. Ja tam widzę scieżke rowerową z prawdziwego zdarzenia. Tak by z naszej strony domykać SWT, patrzcie na Słowaków jak prace przy cescie swobody idą, a poniżej jest kolejna równoległa, noż ludzie.
p. Piotrze nic osobistego ale idź Pan już odpocząć
Drynda08.06.2022, 21:01
Pamiętam doskonale ostatni remont, zima była jak asfaltowano.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl