12.06.2022, 11:23 | czytano: 2830

Bieg na Turbacz w letniej odsłonie

zdj. Katarzyna Gogler/ mat. prasowy
Turbacz Summer Trail jak zawsze w ostatni weekend czerwca, czyli 25-26 czerwca 2022 po raz 3 zawita do Nowego Targu na Długą Polanę. To letni bieg górski na kilku dystansach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. 2 dni pełne wrażeń - 7 dystansów do wyboru, od 5 do 68 kilometrów, formuła dla biegających z czworonożnymi przyjaciółmi oraz dla osób niepełnosprawnościami.
Wszystkie trasy biegowe są nie tylko urokliwe, ale także bezpieczne, gdyż przebiegają po wyznaczonych trasach, których część prowadzi po terenach Gorczańskiego Parku Narodowego. Turbacz Summer Trail to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też możliwość aktywnego spędzenia weekendu w górach z rodziną czy grupą znajomych, połączone z relaksem i After Party w Termach.
Miłośników biegania z psami, organizatorzy zapraszają na start w zawodach w ramach TST na 6 łap, gdzie czworonożni milusińscy aktywnie uczestniczą w walce o medal i atrakcyjne nagrody.

Z kolei dla młodych sportowców przygotowano zmagania w ramach formuły Turbaczyk na dystansie ok. 1km.

W sobotę start oraz meta wszystkich dystansów zlokalizowane będą na Długiej Polanie na terenie Miasta Nowy Targ, natomiast w niedzielę start zlokalizowany będzie w miejscowości Waksmund w Gminie Nowy Targ, a meta na Długiej Polanie.


Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz nagrody finansowe, a na wszystkich - oprócz pięknych widoków i sportowych emocji - losowanie nagród oraz After Party w Termach Gorący Potok, do których wejściówka znajdzie się w każdym pakiecie startowym.

Dystanse do wyboru:
sobota 25 czerwca:
- Niewybitny Szczyt (11 km)
- Gorący Potok 27 (27 km)
- TST na 6 Łap – dystans 11 km dla miłośników biegania z psami
- Bez Barier – dystans 27 km dla osób z niepełnosprawnościami
- Turbaczyk - czyli biegi dla dzieci
niedziela 26 czerwca:
- Szybka Piątka (5 km)
- Waksmund 38 (38 km)
- Turbaczyk

Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie medal, napoje oraz posiłek regeneracyjny.


Szczegóły i zapisy na stronie https://turbacztrail.pl/wydarzenie/turbacz-summer/
Regulamin - https://turbacztrail.pl/wp-content/uploads/2022/05/Regulamin-Turbacz-Summer-Trail-25-26.06.2022-aktualizacja-maj.pdf

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl