12.06.2022, 22:04 | czytano: 4113

Maciej Jachymiak: "Mam złe przeczucia"

arch. Autora
FELIETON. "Nowotarżanie to ludzie nie lubiący zbędnej zieleniny. Przypomnę, że rok temu ktoś Kwietnej Pani z rynku urwał łeb. Jak kończyli budowę szpitala kierownicy projektu Wierzba i Szlaga, to posadzili pod nim krzaczki. Zaraz je ktoś zniszczył - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
Tak nam się zakwiecił w WK Mieście most na Kościuszki. Pani niby nie ma w Urzędzie od 2.miesięcy, ale jej duch jest. Poznaję ten guścik. Czy może raczej brak guściku…
Zakończyłem właśnie moją podróż po brzuchu Europy. Tysiące mostów. Żaden nie upstrzony kwiatami. A u nasz proszę!
Niestety, mam złe przeczucia. Nowotarżanie to ludzie nie lubiący zbędnej zieleniny. Przypomnę, że rok temu ktoś Kwietnej Pani z rynku urwał łeb. Jak kończyli budowę szpitala kierownicy projektu Wierzba i Szlaga, to posadzili pod nim krzaczki. Zaraz je ktoś zniszczył.

A taka na przykład Cecylia Mąka (jak pomyślę o PaniBurmistrz to mi się od razu Cecylia przypomina). Jak została dyrektorką posadziła surfinie na parapetach szpitalnych. Docenił ktoś to? Nikt. Zwolnili ją, choć taka była utalentowana. A ja nawet jej wiersz o tych surfiniach napisałem. Pamiętam taką zwrotkę:
Hamerski przeminie
I Mąka przeminie
A smród pozostanie
Surfinie, surfinie…

Moje prognozy okazały się nietrafne. Przeminęła Mąka i smród tych surfinii. Hamerski nadal pływa… Co prawda mówią, że Mąka w sejmie sprzedaje drożdżówki, ale żaden dziennikarz śledczy nie podjął się wyjaśnienia sprawy. Podobnie jak np. kwestii nieobecności liderki Naszej Watahy na stanowisku. Niemniej biznes drożdżówkowy, nawet w sejmie, to nie to co bycie dyrektorem…

Innych nowości w Mieście nie zauważyłem. Poza tym, że strasznie drogo. We Francji inflacja 5%, u nas 14. Mamy najlepszy rząd w historii Polski i jeden z najlepszych w historii świata. Rzadko kiedy obywatele są tak profesjonalnie łupieni. I jeszcze większość uważa, że tak jest dobrze.

Jednym z najlepszych sposobów łupienia jest właśnie inflacja. Mechanizm jest dość prosty do zrozumienia. Potrafi go pojąć podobno do 10% populacji. Wg mnie są to oceny wielce optymistyczne.

Następny felietonik napiszę z Rumunii. Wybieram się tam na tzw długi weekend. Ciekawe jak u nich z drożyzną? Choć mogą być problemy z dowiedzeniem się, bo mamy być out of civilisation. Woda z potoka, konserwy, ograniczenia w higienie osobistej i inne przyjemne rzeczy…
Ludzie mi mówią, że nie powinienem pisać o podróżach. Że to wywołuje złość i negatywne opinie. Oraz, że spada mi poczytność.

Czniam na to. Poza tym, nie wierzę. Przecież Tony’ego Halika tak wszyscy lubili. Nikogo nie interesowało za co jeździ i co z tego ma…

Tak, że z Rumunii... Zaraz idę się uczyć rumuńskiego. Bo znam tylko „Drum bun!”, to znaczy: szczęśliwej drogi! I jeszcze znam: Ramas bun! Co znaczy: do zobaczenia!

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
turysta18.06.2022, 22:04
Ja też mam "złe przeczucia".
Ten pan lubi krytykować, cokolwiek by to nie było. Wiadomo - Nowotarżanin
jj17.06.2022, 20:44
:-) :-) :-) Super. :-)
Gulasz Juliusz Zeżarł15.06.2022, 13:16
Podobnie jak tenpan mam złe przeczucia. Dotychczas wychodził z niego mitoman, teraz obajwił się narcyz.
Chłopina wydala regularnie felietoniki o sobie i twierdzi, że to jakiś dziennik podróży na miarę Halika- wygląda, że się tenpanu nasila uwielbienie dla siebie, a wydawalo się, że to niemożliwe.
diagnosticat13.06.2022, 14:14
Are nevoie de vindecare
OLT13.06.2022, 08:55
? Rzadko kiedy obywatele są tak profesjonalnie łupieni. I jeszcze większość uważa, że tak jest dobrze? - cała prawda o bezmyślności i naiwności naszych Polaków
Janosik13.06.2022, 08:54
Tony Halik pokazywał świat po którym podróżował. To samo robi Cejrowski. Nikt im nie zazdrości, bo pieniądze mają za to, że pokazują to co widzą.
Pan nadaje na władzę, będąc sam kiedyś u władzy, a o swoich podróżach to się pan tylko chwalisz. A może byś coś napisał, porównał np. jak to do d** jest w N.Targu, a super w Rumunii, pokazał paragony ile np. tam za granicą trzeba wydać na benzynę, jakie ceny w sklepach?
To, że piszesz pan,że We Francji inflacja 5%, u nas 14 to wszyscy wiedzą, ale pokaż pan tę Francję, jak Cejrowski, pokaż jak tam żyją ludzie, może dowiemy się dlaczego we Francji policja się nie patyczkuje z np. z sędziami skoro jest tam demokracja?
Pisz pan, porównuj.Ale nie na zasadzie: u nas rząd do d..., obywatele są łupieni, a ja se piszę felietony popie...jąc po świecie. Bo pana akurat stać, bo też pan rządził. Ja wiem, że lekarze dobrze zarabiają, ale tak zapie..., że nie mają czasu się wys...ć. Zapewne psycholodzy mają lepiej, co nie? A jak pan już chcesz pisać o tym N.Targu i rządzie, to kogo ma obchodzić, że se pan jeździł po brzuchu Europy.
Przynajmniej napisz pan jak tam było, bo piszesz pan tylko co u nas, a z tych opisów wnioskuję, że jesteśmy w d...ie Europy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl