14.06.2022, 19:00 | czytano: 2227

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Zakopanego. "Mimo błędów idziemy dalej"

Fot. Marcin Szkodziński
Radni pozytywnie ocenili pracę Leszka Doruli. Niemal jednogłośnie radni udzielili mu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok.
Burzliwa dyskusja nad Raportem o Stanie Miasta za rok 2021 nie miała swojego odzwierciedlenia w dalszym głosowaniu radnych. 14 głosami za przy jednym głosie wstrzymującym się zakopiańscy radni udzielili Leszkowi Doruli wotum zaufania.
Radni przyjęli także sprawozdanie finansowe. Wynik finansowy za 2021 rok zamknął się zyskiem ponad 58,1 mln zł. Radni jednogłośnie 14. głosami za przyjęli sprawozdanie.

Zakopiańscy radni udzielili także absolutorium burmistrzowi Zakopanego. Burmistrz otrzymał 13 głosów za przy braku przeciw jednym radnym, który wstrzymał się od głosu.

- Ktoś, kto robi, zawsze jakiś błąd popełni. Także my, ale mimo tych błędów idziemy dalej do przodu. W poprzedniej kadencji pozyskaliśmy 23 mln zł na inwestycje. W kolejnej kadencji ponad 170 mln zł. W tej chwili realizujemy inwestycje na ponad 180 mln zł. Nie wliczam w to spółki Polskie Tatry, która w całości jest własnością miasta, a jej majątek sięga ok. 300 mln zł - mówił Leszek Dorula, który wręczył skarbnik Halinie Mamcarz bukiet kwiatów za pracę.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
siedzący pryk15.06.2022, 13:04
Zdrowie i pieniądze pewnie mają ale z rozumem to bym się nie rozpędzał. Oczywiście te drobne zaskórniki (58 mln) plus kredyt i zapewne jakaś działka miejska (bo ceny galopują) pójdzie na robienie dobrze deweloperom. Mieszkańcy w gratisie dostaną wyższe opłaty za śmieci, wodę, smog, korki i festyn marzeń.
PiterQ15.06.2022, 09:16
58 mln zysku i oni dają burmistrzowi absolutorium? Komuś się coś grubo pomieszało! Urząd miasta to nie jest maszynka do zarabiania pieniędzy! To jest instytucja powołana do ich wydawania! Na "zachcianki" mieszkańców! Na drogi, na sieć ciepłowniczą, na modernizację oczyszczalni, a nawet na drugiego i trzeciego Zenka Martyniuka na Sylwestra w Zakopanem. Po to żeby żyło się lepiej i więcej turystów przyjeżdżało do miejscowości nabijając kabzę miejscowym i płaciło te paragony grozy. Jeśli zostało aż 58 mln to albo ktoś źle zrobił budżet na 2021 (a robi go burmistrz) albo ktoś nie zrealizował budżetu na aż 58 mln (realizuje go też burmistrz, rada tylko ten budżet akceptuje). Radnym Zakopanego życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia i rozumu, bo pieniądze jak się okazuje już mają.
Osiol14.06.2022, 19:29
Pasienie na cudzych podatkach doprowadzone do perfekcji jak zabraknie w bilansie dodruku i dotacji to jaki wynik by był?? Niema to znaczenia ano 13tu i tak poprze
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl