15.06.2022, 13:00 | czytano: 4103

Weekendowe kontrole drogówki. Posypały się mandaty - motocyklista pędził przez Orawę 194 km/h

W sobotę i niedzielę policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy ujawnili blisko 50 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 4 motocyklistów. Czterech kierujących samochodami straciło prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.
Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego z nowotarskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu nowotarskiego. Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości podczas statycznych patroli radiowozem oznakowanym, ale również podczas patroli dynamicznych nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Pomimo drastycznego wzrostu kwoty mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci ujawnili w sobotę i niedzielę blisko 50 kierujących, którzy za szybko, w tym 4 motocyklistów. Dodatkowo 4 kierujących samochodami straciło prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.
W sobotę po południu w Tylmanowej 32-letni kierujący renault pędził 128 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”. W niedzielne południe na terenie zabudowanym w Starem Bystrem 36-latek pędził mazdą z prędkością 109 km/h, a 22-latek 118 km/h. Natomiast w Jabłonce 21-latek, który kierował bmw jechał z prędkością 107 km/h. Cała czwórka oprócz konsekwencji utraty prawa jazdy, została ukarana mandatami i punktami karnymi.

Wśród motocyklistów, którzy jechali za szybko, niechlubny rekordzista na dozwolonej „siedemdziesiątce” w Chyżnem jechał z prędkością 194 km/h. Zapał pędzącego kierowcy jednośladu szybko ostudzili policjanci z grupy SPEED i ukarali obywatela Słowacji mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
drony15.06.2022, 19:29
w Gronkowie i w Nowej Białej- MOTORY ryczące pędzą przez pola 140km/h zagrażając innym
Gosc15.06.2022, 16:01
A jak wygląda ściągalność tak wysokich mandatów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl