24.06.2022, 08:20 | czytano: 1920

Pełne poparcie dla wójta Kościeliska

kadr z sesji
KOŚCIELISKO. - Cieszę się, że jednogłośnie wyraziliście państwo aprobatę dla tego, co robimy. To jest możliwe dzięki dobrej współpracy i zrozumieniu, która w Radzie istnieje - za co dziękuję. Zwłaszcza, że znam samorządy, gdzie to zupełnie inaczej wygląda - skomentował Roman Krupa udzielone mu przez Radę Gminy wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w roku ub.
- Zrobiliśmy kolejny duży krok w rozwoju naszej gminy. W tym miejscu chciałem podziękować tym, co z racji wykonywania swojej pracy przyczynili się do tego rozwoju, ale w szczególności tym, którzy robią to społecznie i dbają, żeby w Kościelisku działo się lepiej - powiedział po przedstawieniu przez wójta raportu o stanie Gminy Kościelisko, przewodniczący Rady Artur Bukowski.
- Mnie cieszy najbardziej, że udało się w tamtym roku wiele zrobić. 17 mln na inwestycje... tego w poprzednich kadencjach nie było. Poza tym udało się zmniejszyć zadłużenie, nie braliśmy kredytów i chyba wszyscy mieszkańcy się zgodzą, że efekt zmian jest widoczny w naszej gminie - dodał radny Paweł Michniak.

Podobnego zdania byli pozostali radni. W głosowaniu nad wotum zaufania wszyscy obecni na sesji - byli "za".

Taka sama jednomyślność była - po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy - przy głosowaniu nad udzieleniem wójtowi absolutorium.

- Dziękuję radnym za współpracę, bo to dzięki państwu mogliśmy zrealizować budżet na wysokim poziomie - mówiła skarbnik Dorota Kierpacz. - A budżet jest dobry, ambitny, z ambicjami. Gratulacje dla pani skarbnik i jej zespołu za ogarnięcie tego grubego budżetu - dodał Piotr Kopeć, wiceprzewodniczący RG i przewodniczący Komisji Ekonomiki.
- Duża radość z wyników głosowania, bo to jest jednak pewna ocena i podsumowanie naszej pracy i cieszę się, że jednogłośnie wyraziliście państwo aprobatę dla tego, co robimy. To jest możliwe dzięki dobrej współpracy i zrozumieniu, która w Radzie istnieje - za co dziękuję. Zwłaszcza, że znam samorządy, gdzie to zupełnie inaczej wygląda. Ale dzięki temu możemy się skupić na pracy, a nie "szukaniu dziury w całym". Dziękuję za to wasze podejście, za zrozumienie, za wyrozumiałość w trakcie roku budżetowego, za to że wykazujecie zdrowe podejście - mówił wójt Roman Krupa.

W trakcie sesji podjęto także uchwały w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Kościelisko” dla Józefa Pitonia oraz tytułu „Zasłużony dla Gminy Kościelisko” dla Kazimierza Długopolskiego i Józefa Kunca.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kolarze i rowerzyści25.06.2022, 08:51
Do tego jeszcze wysportowany i taki powinien być każdy polityk. W zdrowym ciele zdrowy duch i umysł przewietrzony.
Zakopiańczyk25.06.2022, 00:33
Ja też popieram!
Zakopianka24.06.2022, 19:04
Brawo! Można? Można!
Wyborca z ustupu24.06.2022, 15:29
Prosze, wymienicie go za Dorule!! :(
baca24.06.2022, 13:56
Brawo. Najlepszy wójt na Podhalu. Zdolny, wykształcony, przystojny. Zaprzecza stereotypom, że u nas to tylko ciemnogród i bastion pisowski.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl