24.06.2022, 12:01 | czytano: 4323

Susza hydrologiczna - metrolodzy ostrzegają, że w rzekach zaczyna brakować wody

Opis sytuacji hydrologicznej z 24 czerwca 2022r.
"Przelotne opady deszczu mają zasięg lokalny i nie poprawiają sytuacji hydrologicznej w Polsce. Wody w rzekach zaczyna ubywać i wkraczamy na niepokojący poziom" - przestrzega IMiWG.
W zlewniach głównych rzek liczba stacji hydrologicznych ze stanem wody poniżej średniego niskiego jest już ponad 130. Dotyczy to także Podhala. Susza hydrologiczna objęła Dunajec oraz jego dopływy - Biały i Czarny Dunajec, a także Białkę, czy Lepietnicę.
Rzeki w Polsce w kolejnych tygodniach zaczną coraz bardziej tracić wodę, bo większych opadów nie widać. "Sytuacja będzie się pogarszać" - prognozują meteorolodzy.

Dane: IMGW:

Kolorem czarnym oznaczono rzeki ze stanem niskim, niebieskim - stan średni.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Pawel22.07.2022, 10:44
proponuje wykonac studnie co 50 jaka pokazuje Pan na youtubie yo....
u mnie ratuje to ogorki... mimo braku deszczu jakos zyjemy
Rybak27.06.2022, 13:47
Gdzie większy dom albo pensjonat to baseny dla dzieci. Ile tysiecy litrów pomieści kazdy?
deszczówka25.06.2022, 00:28
Trzeba więcej drzew wycinać, kostkować i betonować każdy skrawek ziemi, regulować i betonować koryta rzek, likwidować rozlewiska, wyszczelać bobry... Zresztą co ja sobie będę język strzępił jak doskonale wiecie co robić bo świetnie Wam idzie i efekty są imponujące. Więc tylko gratuluję i tak trzymać! Nie poddawać się i nie zniechęcać chwilowymi niedogodnościami, przecież to wina Tuska i Putina. Kradną wodę żeby zdestabilizować naszą gospodarkę i podrzucają szambo do rzek żeby nas systematycznie podtruwać i ostatecznie wykończyć bez zużywania cennej amunicji i głowic nuklearnych. Nie wiedzą tylko że Polacy a Górale nie w ciemię bici i nie z takimi szkodnikami dawali sobie radę w przeszłości. Nie jednego bobra uszczelili i nie jednemu żeremie zniszczyli. Więc jestem zupełnie spokojny i pewien ostatecznej wygranej w glorii i chwale.
Optymista24.06.2022, 16:42
Teraz; wyciągnęli wodę z gruntu i puścili do kanalizacji a ta poooopłynęła rurami do oczyszczalni. Przedtem było tak; wyciągnęli przerobili i brudną do nieszczelnego szamba nazad " tym sposobem woda wróciła na swoje miejsce (skażona ale wróciła)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl