24.06.2022, 20:04 | czytano: 4289

Od poniedziałku czynny będzie MOP Zbójecka Góra

zdj. GDDKiA
Podróżni jadący od Krakowa na południe Polski, w kierunku Tatr drogą ekspresową S7, będą mogli zatrzymać się i odpocząć na Miejscu Obsługi Podróżnych Zbójecka Góra. W poniedziałek 27 czerwca 2022 r. zostanie on udostępniony do użytku.
- MOP Zbójecka Góra w ciągu S7 ma kategorię I, co oznacza, że nie ma tu stacji paliw, restauracji czy placu zabaw. Jest natomiast infrastruktura, która pozwala na odpoczynek - wyjaśnia Iwona Mikrut z GDDKiA.

Jak dodaje - w przyszłości przewidziana jest tu budowa małego obiektu gastronomicznego, dla potencjalnego dzierżawcy.

- Dwukrotnie już ogłaszaliśmy przetarg na dzierżawę tego MOP, jego utrzymanie i budowę obiektu gastronomicznego, ale do tej pory nikt się nie zgłosił. Będzie kolejny przetarg - dodaje rzeczniczka Generalnej dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


s/ zdj. GDDKiA
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Sdsss26.06.2022, 15:08
Geniusze robią MOPy bez stacji benzynowej. Ostatnia stacja benzynowa w ciągu drogi jest gdzie? W Głogoczowie pod Krakowem! Można by jeszcze ocenić Orlen w Myślenicach, ale trzeba zjechać z głównej drogi. A drugi nabliżej? Na Rdzawce, gdzie i tak go ominie droga. Stawiać MOP i od razu powinna być stacja benzynowa i miejsca do ładowania elektryków. Na śląsku potrafią co kilkanaście km podstawić w ciągu S-ek stacje benzynową, tutaj na odcinku kilkudziesięciu kilometrów nie ma ani jednej.
no25.06.2022, 19:46
to bardzo potrzebne miejsce .brawo.mam nadzieję,ze nie będzie dewastowane.
Skibińska Maryla25.06.2022, 10:49
Goła gotówka leży na MOP-ie? Robić się milionerom nie chcve? 500 _ dostają i mają w nosie i nie tylko pracę . Żebym była młodsza , bo mam teraz 81 roków , to bym pierwsza wzięła ten MOP w dzierżawę . To czysta gotówka leży na chodniku . Żałuję ,że nie mogę .
bezdomni24.06.2022, 23:43
Lada dzień zamieszka tu ITD.Ci to mają wpisane w życiorysie, koczowanie w busach na dzikich parkingach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl