27.06.2022, 10:21 | czytano: 3971

Rozpalony Frydman Triathlon 2022

zdj. organizatora
Po raz dwunasty na przystani we Frydmanie zmierzyli się triathloniści z całej Polski. W tej edycji wystartowało 159 zawodników.
W upale rozpaleni do granic możliwości zawodnicy ścigali się ze sobą na dwóch dystansach. Dystans Olimpijski z czasem 2h 9 min. Wygrał Maciej Brzyski z Krakowa, drugi był Michał Lisieński z Siemianowic Śląskich a trzeci Łukasz Szumiec z Jasła.
W śród kobiet najlepsza była Katarzyna Czechowska z Krakowa – czas 2h50min. Druga Dagmara Stolarczyk z Zakopanego a trzecia Marta Plewik z Katowic. Na dystansie Sprinterskim pierwsze miejsce zdobył Tomasz Dudziak z czasem 1h 4min. Drugi Jakub Jasiński, trzeci Tomasz Biela – wszyscy z Krakowa.

Najlepszą sprinterką okazała się Maria Hajnos-Małecka z Szaflar. Druga była Joanna Sikora z Krakowa a trzecia Kinga Kopańska z Bierunia. W trakcie tych zawodów odbyły się również Mistrzostwa Polski Lekarzy na Dystansie Olimpijskim. Dystans Olimpijski. Zwyciężyli – Dagmara Stolarczyk z Zakopanego i Mikołaj Podsiadło z Bielska-Białej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy niezwykłego wyczynu – walki z samym sobą i zdrowej rywalizacji. To był ze względów pogodowych podwójnie morderczy triathlon. Czapki z głów!

Fundacja Frydman Triathlon
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl