28.06.2022, 11:06 | czytano: 8825

Radny Paweł Liszka: "Pokazujemy dziadostwo i bylejakość"

Konstrukcja ekranu/ zdjęcie dołączone do interpelacji radnego Pawła Liszki
NOWY TARG. W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta pojawił się temat ekranu, na którym w Miejskim Centrum Kultury wyświetlane są prezentacje.
Radny Paweł Liszka określił tę konstrukcję jako "ohydnie wyglądający baner na dechach". Na takie dictum zareagował Waldemar Wojtaszek. Wiceburmistrz stwierdził, że "nic nie stoi na przeszkodzie, by ekran zakupić - jeśli tylko będzie zgoda Rady Miasta na taki zakup".
- Mały ekran nie był ujęty w projekcie - tłumaczył Waldemar Wojtaszek, mając na uwadze całą inwestycję jaką był projekt przebudowy MCK (wtedy jeszcze MOK).

- Flagowa inwestycja, a pokazujemy dziadostwo i bylejakość - skwitował radny, wnioskując jednocześnie o zakup małego ekranu.


W złożonej przez siebie interpelacji napisał: "Miejskie Centrum Kultury w ramach prowadzonej przez siebie działalności dokonuje wynajmu sali widowiskowej. W niedawno wyremontowanym i zmodernizowanym budynku MCK zamiast nowoczesnego, eleganckiego ekranu jest wywieszany stary baner przyczepiony nieestetycznie na deskach (zdjęcia w załączeniu). Świadczy o bylejakości i dziadostwie. Taki „pseudo ekran" był prezentowany m.in. podczas obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej czy Walnego Zgromadzenia członków NSM.

Dlatego wnioskuję o niezwłoczne zakupienie przez Miejskie Centrum Kultury profesjonalnego, eleganckiego ekranu, na którym będzie możliwość prezentacji z rzutnika przy organizowanych wydarzeniach, bez używania dużego ekranu, który najczęściej służy do prezentacji filmów."

Do sprawy odniósł się jeszcze Grzegorz Watycha. Burmistrz doczekując za udzielenie wotum zaufania przez Rade oraz absolutorium, dodał: - Można zrealizować piękną inwestycję, ogromną, ale zawsze można wejść gdzieś tam w kuluary i od tyłu zrobić zdjęcie, że coś tam nie do końca ktoś powiesił tak jak trzeba, chociaż to nie było w ramach tej inwestycji. Myślę teraz o tym ekranie. To było dołożone na potrzeby jakiegoś tam doraźnego eventu, który był organizowany.

s/ zdj. w tekście dołączone zostały do interpelacji radnego Liszki.
Może Cię zainteresować
komentarze
Ciocia dobra rada01.07.2022, 12:19
Mati! Słońce! Brzydkie zbłąkane kaczątko! Nie czepiaj się rzeczy które są i tak ładniejsze od ciebie. Bo wiesz to jest nie kulturalne i ktoś może Cię z tego powodu nie lubić.Taka mała rada;)
Wyborca30.06.2022, 21:29
Liszka pokazał dziadostwo i bylejakość podczas wyborów jak oddał swoje głosy
Piotrek30.06.2022, 15:47
Mati! Słońce moje! Zagubione brzydkie kaczątko! Nie czepiaj się rzeczy które i tak wyglądają lepiej od ciebie.
PS:To nie kulturalne oraz mogą sobie o tobie źle pomyśleć inni;)
Malina29.06.2022, 22:18
Jeżeli jedynym problemem nowego MOKu jest stary ekran i nie ma się do czego innego przyczepić, to wnioskuję, że jest wszystko super! Zadziwia mnie jedynie, żę taka pierdoła rozgrzewa wasze fora do czerwoności...
w Nowym Targu nie ma większych problemów? Wspaniałe miasto!
Maciek29.06.2022, 14:50
Do Kp

Prezentujesz w swojej osobie całe to miasto. Zburaczałe, siedzące tylko przed telewizorem lub ekranem telefonu i narzekające, szczujące anonimowo bo w twarz nie miałbyś odwagi. /.../
Pani Dyrektorze Lichosyt ja chodzę do Moku i wiele mi się podoba, brawo za fajny repertuar kinowy i koncerty. Słyszałem, że ktoś z większego miasta chce pana ukraść...niech Pan idzie...w tym mieście i tak Pan więcej nie zrobi... Dajcie spowrotem Bolka i Obligato hahah. /.../

Proszę nie obrażać innych komentatorów. Moderator.
Sowa Nowotarska29.06.2022, 14:26
baciok@ Biblioteka ma już swoje miejsce jest to teren Nowotarskiej kablówki
miescon29.06.2022, 14:01
Pan Liszka już zaczął kampanię. Wszyscy źli, tylko on jeden kryształ. Nie tędy droga Panie Liszka. Walcząc tak na pewno nie zostanie Pan wybrany na nowego burmistrza.
baciok@29.06.2022, 11:18
Kilka głupot władzy w sprawie MOK
1. Czemu nie ma tam biblioteki zamiast monstrualnej kawiarni?
2, Czemu kawiarenka nie mogła być w jakimś małym wydzielonym pomieszczeniu?
Powinien to prowadzić MOK w ramach swojej działalności?
Mati29.06.2022, 10:50
Jaki dyrektor taki baner... Dokładne odzwierciedlenie jego postawy.
Zula29.06.2022, 10:44
Nie krytykujcie, bo dopiero za Pana burmistrza Watychy Nowy Targ pięknieje i się rozwija.
Kwicoł29.06.2022, 10:06
Na ekran zabrakło bo na wyposażenie kawiarni poszło 300 tysiaków. U Watychy wszystko jest na odwrór
spięty29.06.2022, 08:13
A pan radny, otrzymuje dietę, wstyd że nie pojawia się na sesji osobiście. Zdalna obecność na sesji to lekceważenie wyborców.
skryba29.06.2022, 07:37
Proponuję tutaj uruchomić listę partactw ostatnich siedmiu lat ekipy Watychy, by wszyscy Nowotarżanie mogli sami ocenić jej "sukcesy", za które przyjdzie nam płacić wysoką cenę. Marazm, marazm i chaos zarządczy. To jest przecież katastrofa - zostaliśmy cofnięci o kilka dekad.
Jacek29.06.2022, 05:02
Zgadzam się z tym...że brakuje ekranu z prawdziwego zdarzenia...by mógł znajdować się z tyłu sceny MCK....tak jak to było za dawnych czasów, gdy istniał MOK...tzw.tło do wielu imprez...nie wiem czemu o tym nie pomyślano w trakcie projektowania...remontu...ktoś powinien za to odpowiedzieć...
Osiol28.06.2022, 22:57
Do penetrator
Szacun

A radni no cóż jednogłośnie .... Ciekawe jak w lusto patrzą
Rafal28.06.2022, 22:45
Radny ma racje. Tyle bumelek jak za tego burmistrza jeszcze nie bylo. Ale dalej go bronia . I dokladnie tak pewien etap swiata sie kończy...bo wazniejszy jest prywatny interes. Stanowisko sztucznie wytworzone ..z podatków . Naszych. Burmistrzu to ty masz sluzyc mieszkancom bo cie utrzymuja, a nie mieszkancy tobie.
master28.06.2022, 22:16
Wydaje mi się, ze w tej sytuacji problemem nie jest pan Liszka, ani pan Burmistrzm tylko EKRAN, który trzeba kupić i zamontować. No tak, ale afera musi być, artykuł w internecie, ludzie się pokłócą. Niech się dzieje AFERA EKRANOWA :P
do xzy28.06.2022, 21:12
Nie wiem gdzie jest twój podpis. Zgubiłeś? Może jest na podaniu o pozwolenie na korzystanie z komputera?
Wiesz, wycofuję się z tej uwagi o składzie budowlanym. To by było tragiczne, gdyby takich pustaków było więcej. Mam nadzieję że jesteś jedyny w swoim rodzaju.
penetrator28.06.2022, 21:06
To cały Watycha. Inwestycja za 36 baniek podparta nieheblowanymi deskami z odzysku po murarzach. Tak jest ze wszystkim. Najważniejsza fasada i lansik. No i obrażanie wszystkich, którzy zwracają mu uwagę na partactwo realizowane za pieniądze publiczne. Co to za mali ludzie! W głowie się nie mieści. Arogancja i bezczelność na co dzień, bez obciachu i odrobiny samokrytyki.

do kb - świetnie adresuje tylko burmistrz nie potrafi zarządzać i jest wyłącznie zakładnikiem całej reszty mającej wpływ na ukrywanie licznych bumelek. Gdyby tak było jak sugerujesz już po pierwszych wpadkach inwestycyjnych Wojtaszka, Watycha powinien wysłać go do Maniów. Jak widać nic takiego nie miało miejsca. Ani gdy straciliśmy milionowe dotacje na termomodernizację w Nowym Targu (smog jest przecież ważniejszy!), ani gdy źle wykonano dylatację dachową w Muzeum Drukarstwa, ani gdy nielegalnie zrobiono łącznik Niwa-Grel, kompletnie źle dobrano materiał pokryciowy dachów na kawiarenkach, kilkakrotnie przekopano ulicę Krzywą, zapomniano o podłączeniu mediów do Wieży Wodnej... itd., itd. Na końcu kilkanaście wpadek przy MCK i P&R - krzywe płyty elewacyjne, zastosowanie złych tynków do osiadającego budynku, zamurowanie większości ścian w obiekcie publicznym, wzmacnianie stropu po zrealizowanym już tarasie, usunięcie biblioteki, wejście główne wykonane w górach poniżej poziomu zero (!), brak odprowadzenia deszczówki do kolektora burzowego i ponowna instalacja właściwej infrastruktury, cieknący strop pod tarasem, odpadające deski z elewacji na parkingu (poprawiane pewnie ze trzy razy)... mało? Wystarczyłoby by odwołać kilku takich burmistrzów i bezwolnej rady, która to wszystko toleruje i przykrywa złotymi papierkami. Miód malina! Tak trzymać!
xzy28.06.2022, 19:26
ty od pustaka tchórzu gdzie mój podpis ty tak jak cichociemny idealista widać kto ty i bez twojego podpisu
do xzy28.06.2022, 16:15
kto to był Salamon?
/każdy pierwszy do pouczania innych, a jak usta otworzy, zdanie napisze - to normalnie skład budowlany, pustak na pustaku/
kb28.06.2022, 16:05
Aleks pisze: Powieszenie banneru na nieosciosanych deskach, który miał udawać ekran to wstyd, hańba i żenada. Po czymś takim wiceburmistrz od inwestycji powinien się podać do dymisji...

Źle adresujesz - czemu burmistrza winisz? po to powołano dyrektora i się mu PŁACI i to niemało za kierowanie placówką, żeby takich chałtur nie odstawiał. Dyrektora na dywanik i po pensji, po pensji.
Zgłosił się mały miś na stanowisko i nie zauważył, że mu brakuje ekranu? To czemu nie kupił? Albo jak mówił Wojtaszek - czemu nie zgłosił w urzędzie że mu taki potrzebny. Lichosyt położy i MOK i kulturę w NT na łopatki. Lepiej niech weźmie łopatkę i się zakopie, bo jak mu i jarmark podhalański nie wyjdzie to się z tej porażki nie podniesie...
xzy28.06.2022, 14:15
panie radny Liszka co pan kiedy kolwiek powiedział pozytywnego na temat nowego targu jeśli się panu nie podoba to wyjedż pan i przestań pan jątrzyć a propo byle jakości to przecież pański mentor K okradł samorządy z kasy zpustego i Salamon nie naleje zadłużyć to panski cel a potem niech spłaca naród nie tędy droga można żądać ale trzeba mieć z czego wydawanie ponad stan to efekt panskiej parti nie przenoś nam pan tego do nowego targu będą pieniądze bedzie nowy ekran
Aleks28.06.2022, 13:48
Panie burmistrzu znowu coś się panu myli. Pisze pan o kuluarach a tu chodzi o scenę główną na sali widowiskowej. Ekran jest ale kinowy spuszczany z góry, który wówczas załania cała scenę. Poprzez brak ekranu nie ma możliwości organizowania tam ani konferencji ani nawet występów dzisci przedszkolnych z przygotowaną przez nauczycieli prezentacją. Powieszenie banneru na nieosciosanych deskach, który miał udawać ekran to wstyd, hańba i żenada. Po czymś takim wiceburmistrz od inwestycji powinien się podać do dymisji. Bo pańcia od kultury chyba już do pracy nie wróci.
Daga28.06.2022, 13:36
Pan Liszka i jego kariera polityczna jak sam mówił
Osiol28.06.2022, 13:05
Tylko żeby to mieściło się w innych przepisach dotyczących reklam....
Zakopane Kraków takie barachło zdejmuje więc tu też zdjąć.....
A mówił jeden podsłuchiwany,, ch.... d.... i kamieni kupa''(opisując ten kraj) to się wszyscy w pl oburzali ja może a po latach(6) to okazuje się prawdą w kazdej dziedzinie życia.... Zostanie ino jaskinia+
Opop28.06.2022, 12:45
Panie Liszka Pan jesteś radnym ile lat. Przecież tak samo Pan tworzy ta bylejakość. Wstyd robić zdjęcia i zrzucać winę na innych. Ale w sumie w tych czasach to popularny sposób na pływanie w życiu. Żenujące zachowanie dorosłego człowieka. Widzę ze sowieckie wzorce się niektórym podobają.
kuzynka28.06.2022, 12:33
Brawo dyrektorze Andrzejku! Co było kupione zanim zostałeś dyrektorem jest porządne i z klasą. To co ty dodajesz od siebie to tandeta. Brawo. Wspaniały pomysł na te dechy. Podpowiem: może obrazy zaczniecie w tym "centrum kultury" wieszać na trytytkach.
wyborca28.06.2022, 11:58
Barejowskiego midia w wydaniu nowotarskim ciąg dalszy. Tym razem prawda czasu i prawda ekranu. Panowie Watycha i Wojtaszek do dymisji
szklarz28.06.2022, 11:44
Ten ekran na zdjęciach widać, że ktoś sobie powiesił na imprezę. Panie Liszka jak otworzą drzwi tej budowli dla ludzi to zerknij pan po MCKU, tam są gorsze buble niż takie pierdoły, którymi na codzień się Pan zajmuje
Czesiek28.06.2022, 11:43
U Watychy wszystko jest na odwrót. Nawet baner, który po odwróceniu jest ekranem w nowoczesnym MCK. Żenada za 38 mln. A p. Wojtaszek lubi deski i kto wie czy nie on przybijał do nich ten baner. Bo umi przybijać. Ten syf to tak naprawdę obraz stanu w jakim się znajduje miasto.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl