29.06.2022, 19:00 | czytano: 1906

Remont ul. Za Strugiem dobiega końca (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Mieszkańcy ul. Za Strugiem mogą odetchnąć z ulgą. Pomału dobiega koniec przedłużających się prac. Jezdnia na całej długości ma już pierwszą warstwę asfaltu. Nawierzchnia ma być gotowa do końca czerwca.
Turyści oraz mieszkańcy tej części Zakopanego wielokrotnie pisali od nas w sprawie tragicznych warunków i wszechobecnego błota.
Przedłużający się remont podyktowany był zdarzeniami, których nie dało się wcześniej przewidzieć, a tym samym zaplanować i ująć w harmonogramie prac. Same zaplanowane roboty obejmowały kompleksowy remont nie tylko nawierzchni drogowej, ale całej infrastruktury podziemnej.

- Nie remontujemy ulic poprzez zmianę tylko warstwy ścieralnej. Robimy wszystko całościowo. Sieci kanalizacji sanitarnej, wodociąg, telekomunikacja, jak również zasilanie elektryczne. Ulica za Strugiem otrzymała w końcu długo oczekiwaną kanalizację deszczową. Jak państwo pamiętacie parę lat temu każdy większy opad powodował, że na dole w Liceum Plastyczne było zalewane - zaznacza Tomasz Filar, wiceburmistrz Zakopanego.

W trakcie prowadzonych prac robotnicy trafili na nieoznaczone na mapach, a tym samym z nikim nie uzgodnione odwodnienia posesji. Pojawiły się także w trakcie prowadzonych już prac nowe prośby o przyłącza, które dodatkowo wydłużyły całą inwestycję.

- Wprowadzona została sieć gazowa. Jak przy każdej inwestycji kiedy zaczyna się, to ok. 20 proc. chce podłączyć się do sieci gazowej. Pozostałe 80% dzielimy na tych, którzy nigdy się nie podłączą oraz tych, którzy widząc, że prace faktycznie już trwają starają się uzgodnić przyłącz - informuje Tomasz Filar. - Podłączenia sieci gazowej sparaliżowały nam prace jesienią ubiegłego roku - dodaje.
Wiceburmistrz zapewnia, że do końca czerwca jezdnia ma być już gotowa i oddana do użytku mieszkańcom oraz turystom. Prace porządkowe w bliskim otoczeniu jezdni mogą potrwać jeszcze kilka dni, jednak nie będzie już ograniczeń w ruchu.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
zmęczony30.06.2022, 08:14
Na szczęście kadencja urzędników-nieudaczników również dobiega końca.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl