01.07.2022, 12:48 | czytano: 1453

Szybko i ekstremalnie po Tatrach, czyli Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

arch. Podhale24
Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem to wyjątkowe sportowe wydarzenie organizowane od 2011 r. przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Tegoroczna impreza składa się z dwóch zróżnicowanych pod względem dystansu i stopnia trudności biegów, których trasy prowadzą pięknymi tatrzańskimi szlakami.
Zakopiański Weekend Biegowy to niezapomniana atmosfera zawodów, wspaniały doping kibiców, a także możliwość spotkania innych pasjonatów biegów górskich, a wśród nich także czołowych polskich zawodników. Podczas zawodów nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach, organizatorzy w rejonie mety Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły przygotowują specjalną strefę ze sportowymi zabawami, w której najmłodsi czekają na członków swojej rodziny biorących udział w tych niezwykle wymagających zawodach.
Cykl zawodów rozpoczyna ekstremalny Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km z deniwelacją 2218 m rozgrywany jako Mistrzostwa Polski w Skyrunningu a dzień później rozgrywany jest Bieg Sokoła na dystansie 15 km. Wyzwaniem dla najwytrwalszych zawodników, którzy ukończą oba biegi, jest rywalizacja w Grand Prix Sokoła.

Z uwagi na możliwość wystąpienia w sobotę burz - organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu startu Biegu im. dh. Franciszka Marduły na godzinę 6:00.


opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl