01.07.2022, 19:56 | czytano: 2386

Bezpieczna droga na wakacje

zdj. UMWM
Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli akcję pod nazwą 'Bezpieczny autokar". Jej inauguracja miała miejsce na zakopiance.
Coroczna akcja „Bezpieczny autokar”, podczas której sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdów wiozących dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek, zainaugurowana została w Głogoczowie.
- Celem jest uświadomienie właścicielom autokarów, firm przewozowych i kierowcom, że stan techniczny pojazdów to niebagatelny problem i na pewno ten stan będzie zbadany. Aby zagwarantować bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie wystarczą bowiem inwestycje w infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów, czy nowoczesne drogi. Konieczne są sprawne pojazdy, które nie generują dodatkowych zagrożeń na drodze - mówił obecny na miejscu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


W Głogoczowie ustawiono mobilną stację kontroli pojazdów, która może zostać rozstawiona w ciągu kilku minut. Za jej pomocą można sprawdzić, czy autokar jest sprawny, skontrolować stan układu hamulcowego i kierowniczego oraz stan opon.


Akcja „Bezpieczny autokar” potrwa przez całe wakacje. Kontrole odbywają się też w czasie ferii zimowych.

UMWM, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
nietoperz02.07.2022, 09:08
Nie mam żadnego zaufania do nierobów z ITD.Wiecznie są przemęczeni siedzeniem w busach i koczowaniem w nich jak bezdomni.Nie da w stanie rzetelnie ocenić stanu technicznego pojazdu,a tym bardziej sprawdzić czas pracy kierowcy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl