04.07.2022, 20:34 | czytano: 13548

Wypadek z udziałem motocyklisty na zakopiance (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Pomiędzy Poroninem a Białym Dunajcem na wiadukcie kolejowym doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym.
Do czołowego zderzenia motocykla z samochodem osobowym doszło na wiadukcie nad torami kolejowymi w Białym Dunajcu.
Świadkowie zdarzenia twierdzą, że motocyklista jechał z dużą prędkością i nie opanował pojazdu. Siłą uderzenia była tak duża, że w samochodzie osobowym urwane zostało przednie koło.

Ranne zostały dwie osoby podróżujące motocyklem. Mężczyzna kierujący jednośladem został zawieziony z urazem barku do zakopiańskiego szpitala. Kobieta, która podróżowała jako pasażerka w ciężkim stanie z obrażeniami wewnętrznymi została zabrana karetką do Nowego Targu.

Zakopianka została całkowicie zamknięta. Strażacy kierują pojazdy objazdem przez przez centrum Poronina.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi na wiadukcie nad torami kierujący motocyklem zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Kierujący motocyklem i pasażerka zostali poważnie ranni. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielali przypadkowi kierowcy wśród których był policjant z Zakopanego jadący do służby. Do czasu przybycia służb ratowniczych zabezpieczono poszkodowanych oraz miejsce wypadku drogowego - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mm05.07.2022, 17:26
Na motorze z telefonem przy uch z tąd chyba przesadzasz
z tąd04.07.2022, 21:40
Kto ,,ściął,, zakręt bo na ten widok na drodze mnie zawsze szlak trafia.Jeszcze nie trafił we mnie, o dziwo.(tel.przy uchu,powodzonka!).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl