05.07.2022, 09:14 | czytano: 2779

Ruszyła przebudowa boiska sportowego na Spiszu. Będzie murawa

Fot. Jakub Jamróz / Facebook
- Trwają prace związane z przebudową boiska sportowego trawiastego w Łapszach Wyżnych. Aktualnie rozkładana jest warstwa humusu, a następnym etapem będzie sianie trawy - informuje wójt gminy Jakub Jamróz.
Inwestycja polega na przebudowie i remoncie płyty boiska trawiastego o wymiarach 38x90m. Teren boiska zostanie zniwelowany, odwodniony, wydrenowany, wykonana zostanie podbudowa i nowa płyta o nawierzchni trawistej.
Ogłoszony przez Urząd Gminy w Łapszach Niżnych przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma TRANSKOP s.c. Józef Janos, Stanisław Janos z Falsztyna. Ich koszt wyniesie 345 tysięcy złotych.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
k tj28.07.2022, 08:55
Po co RIO ma się narażać? Gmina Łapsze to jednak już nad Gmina i tam prawo jest troszeczkę jakby inne. Wójt jako kierownik tej jednostki może spłodzić taką uchwałę nawet o likwidacji takiej instytucji i co wtedy? Aaa... ten ciemnogród radnych to przegłosuje? W tej jednak gminie chyba wszystko jest już możliwe i co wtedy sory widzisz i RIO ma kłopot gotowy! Jak Niedzica płaci podatku tylko 4 mil.to za co wójt zrobi boisko HA ???? Ten Spisz to jednak ciekawy ludek!
sory27.07.2022, 11:10
Ja to też wiem gdyby Niedzica wpłacała tak wysokie podatki do Gminy jak Łapsze Wyżne pewnie też by miała boisko i to porządne! Ale jak się mało wpłaca to i inwestycje żadne. Gdyby jednak radni byli radnymi a nie marionetkami to wpisy też były by pewnie inne! No cóż a tak to jest jak Pan Bóg dopuści to i kija wypuści takie tam gadki radnych na sesjach. RIO nic tu nie pomoże mataczenie czy kłamstwo zawsze wygrywa szkoda się łudzić! Niech jednak radni modlą się o zdrowie bo o wszystko inne już chyba w tej gminie nie trzeba!
ja to wiem!!!!!21.07.2022, 07:57
Jak sobie wójt boisko wybuduje oczywiście za nasze podatki to po skończonej kadencji będzie miał gdzie haratać w gałę! Bo w Niedzicy to chyba nie będzie już możliwe! Oj sprawiedliwy gdyby RIO jednak podeszło do kontroli gminy sumiennie bez żadnej ściemy pewnie to chłopstwo dawno już by rządziło na własnym podwórku. Komisja Rewizyjna bierna o nic nie pyta nic nie sprawdza i wszystko jest cacy! Boisko się należy jak radnemu dieta!!!!!
xyx11.07.2022, 09:44
sprawiedliwy! He he jak by mieli kasę to by budowali a jak jest już kasa przeżarta to bujają. Człowieku czemu jesteś tak naiwny? Który to radny z tej wazeliny ma pytać na sesji i kogo tam nic nikt nie wie! Jakie prawo jaka sprawiedliwość o czym Ty piszesz? Całkowicie można się zgodzić z wpisem (ja nie mogę) prawdę mówiąc to ja też nie mogę zrozumieć w co gra gmina!
sprawiedliwy10.07.2022, 09:31
A MNIE CIEKAWI kiedy to ruszy budowa boiska sportowego w Niedzicy? Czy aby pieniądze na ten cel nie zostały już przeżarte przez gminę? Trzeba to jasno na sesji powiedzieć! Ścianki spinaczkowej nie będzie to już wiadomo a czego jeszcze nie będzie? Rok wyborczy się zbliża a rozliczenie tej władzy może być bolesne i te głupie uśmieszki z twarzy mogą zniknąć na stałe! Kiedy wreszcie trzeba będzie powiedzieć dosyć tego bujania społeczeństwa czas na rozliczenia! Czy Ci ludzie jeszcze za cokolwiek w tej gminie odpowiadają a może już jednak są bezkarni? Czas pokaże co to było za prawo a jaka była sprawiedliwość społeczna?
ja nie mogę !08.07.2022, 08:13
Tak... jest jak jest!!!! Nawet Boża Mateczka nie jest w stanie oświecić ten ciemnogród proszę się nie łudzić to jest nie realne a wręcz niemożliwe! Stronniczość rady przekroczyła wszelkie dopuszczalne granice. To już jest tylko krok od głupoty! Radni którzy mają słabe poparcie społeczne ba nawet zerowe szarogęszą się aż przykro na to dziadostwo patrzeć. A wójt no cóż On może... jest bierny uzależniony od tej bezrady tego bagienka które sam usilnie przez swoją kadencję tworzył! Kłamstwa czy mataczenie ma jednak krótkie nogi i daleko nie zajdzie!
jest jak jest !07.07.2022, 16:52
Mikiii!!!!!! Jeśli jesteś z Łapszańskiej gminy i piszesz po południu i z takimi błędami to wszystko jasne! Szkoła deskami zabita martwi się / zatroskany / i słusznie się martwi najpierw edukacja inaczej szkoła stanie pod znakiem zapytania! A Wójt buduje boisko 2 km od szkoły człowieku to dopiero chory czy urojony pomysł nie wiem jak wolisz! Powinienem napisać Boża Mateczko oświeć tę radę i całą gminę!
Obiektywny06.07.2022, 17:32
Do Mamusiu Ratuj
A skąd wiesz czy ktoś gra czy też nie gra? To takie gadanie jedna baba drugiej babie na jarmaku powiedziala????
Miki06.07.2022, 17:31
Ludzie, ale Wy to macie problem . ROBIC COS WOJT ZLE, NIE ROBI ZLE. OGARNIJCIE SIE WSZYSCY. Ja pytam ,a dlaczego to nie miało by być bojska w Lapszach ? Jak dla mnie to super pomysł.. MoZe i w Niznych jest.ale wyślij dziecko 10 letnie żeby jechało pograć do Niznych, człowieku urojony pomysl
Zatroskany06.07.2022, 12:38
Szkoła zabita dechami stara i ciasna nawet tytuł Papieża ma stary ale boisko nowe nie ważne że daleko od szkoły. Trzeba umieć ustalić priorytety najpierw edukacja potem sport i rekreacja...
jest jak jest!06.07.2022, 07:14
MAMUSIU RATUJ przecie to klub piersza liga a wójt sponsor tego klubu! A stadjon sportowy z trybunami mają rzut beretem w Łapszach N. Daleko to boisko od szkoły czy nie jest to kolejny poroniony pomysł w tej gminie?
apokalipsa , pustynia06.07.2022, 06:32
niech zrobią oczka wodne dla ptaków i zwierząt. Marnuje się wodę w tym suchym czasie na boiska aby trwa rosła skandal marnotrawstwo wody której brakuje.
łapson05.07.2022, 22:23
do tego co mama ratuje. Jakbyś nie wiedział to w Łapszach Wyżnych jest klub sportowy i ma kto grać. Inna sprawa że należy sie im to boisko jak psu buda, bo to powstaje ono od zera. Nie jest to bynajmniej przebudowa, jak pisze redaktor, a budowa nowego
MAMUSIU RATUJ05.07.2022, 20:35
Po co im boisko jak tam nikt w pilke nie gra?!
ech...05.07.2022, 11:11
Ha.... ile to boisko kosztuje już obecnie Gminę to nie wiadomo? A ile teraz zarobi proboszcz co łaska?.... zpodhalanskiej pyta? Czy proboszcz zarobi 100 tyś czy 200 tyś to mały pikuś to nie ma znaczenia! Wójt boisko w Niedzicy buduje już 8.lat a boisko w tej miejscowości istnieje już od co najmniej 100lat! Warto jednak przypomnieć o podatku wpłacanym i tak
Łapsze W. to około 90 tyś rocznie Niedzica to suma ponad 4.mil rocznie i pytanie jakie w tej gminie jest prawo jaka sprawiedliwość? Rada bezradna skłócona, stronnicza a wójt kłamie obiecuje jak tylko może wszystko możliwe i nie możliwe też. Czy ktoś jest w stanie zrozumieć politykę Łapszańskiej władzy?
zpodhalanskiej05.07.2022, 09:25
Czy probosz bedzie świecił boisko? Jak tak to ile ten cud bedzie kosztował? 100tyś??? 200tyś??? czy moze co łaska???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl