08.07.2022, 12:08 | czytano: 4348

W Zakopanem urodziły się świstaki alpejskie (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Populacja świstaków w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym powiększyła się już trzeci raz. Młode będzie można zobaczyć na wybiegu za mniej więcej tydzień.
Świstaki hodowane są w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym od kilku lat. - Małe świstaki urodziły się nam pięć tygodni temu i jest to trzeci świstaczy miot rok po roku - mówi Katarzyna Diakiewicz z TPE.
Młode, które pojawiły się w tym roku początkowo były bardzo słabe. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego musieli wziąć sprawy w swoje ręce, aby młode mogły przeżyć.

- Maluchy nie rosły. Trzeba było zabrać je od mamy i zaopiekować się nimi samodzielnie. Teraz już bardzo ładnie nabierają masy, są radosne - mówi Katarzyna Diakiewicz.

Świstacza rodzinka, która liczy już kilkanaście osobników, to wielka atrakcja dla turystów. O świstakach w Tatrach wiele osób opowiada, lecz nie każdy miał okazję je zobaczyć. - O hodowli świstaków myślałem od lat. Już kilka lat temu sprowadziliśmy do Zakopanego z austriackiej hodowli sześć zwierząt i wychowywaliśmy je od małego. Świstaki traktujemy jako naszą misję. Oprócz pokazywania świstaków turystom prowadzimy naukowe obserwacje - zaznacza Jarosław Sitarz, współwłaściciel parku.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ś08.07.2022, 19:29
Zwierzęta powinny być na wolności
jo08.07.2022, 12:57
A będą zawijać w sreberka ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl