08.07.2022, 14:57 | czytano: 1309

Przystanek w Kuźnicach zostanie przeniesiony

ZAKOPANE. Rozpoczyna się budowa w Kuźnicach zintegrowanego centrum przesiadkowego przy dolnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch. Z tego powodu, od przyszłego tygodnia przystanek komunikacji regularnej z placu w Kuźnicach zostaje przeniesiony na tymczasowy plac obok pomnika „Prometeusz Rozstrzelany” przy ul. Przewodników Tatrzańskich.
W tym samym miejscu zlokalizowany został także postój taksówek. Zmiany wprowadzone zostaną we wtorek 12 lipca br.
Dojście z tymczasowego placu postojowego do dolnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch oraz szlaków turystycznych prowadzących w kierunku Kalatówek, Nosala oraz Hali Gąsienicowej możliwe jest tylko pieszo ścieżkami zlokalizowanymi na obszarze siedziby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak informuje zakopiański Urząd Miasta - "zakazy nie dotyczą osób niepełnosprawnych, mieszkańców, dostawców (w godzinach 6:00 – 8:00, 22:00 – 6:00) oraz pracowników PKL i punktów usługowych zlokalizowanych w Kuźnicach, zgodnie z wprowadzoną tymczasową organizacją ruchu".


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec rowerzysta08.07.2022, 17:32
Szkoda że "zakopiański Urząd Miasta" nie poinformował że w celu zadowolenia busiarzy została rozebrana jedyna w Zakopanem, sensowna ścieżka rowerowa, która niedawno została zbudowana za grube miliony. Dlaczego busowisko nie zostało przeniesione na parkingi przy rondzie kuźnickim? Dworzec PKP dało się przenieść na Spyrkówkę, PKS na Aleje, ale pod kuźnickie busowisko trzeba rozebrać nową ścieżkę rowerową, żeby złomy mogły nadal pierdzieć spalinami i wozić turystów bez paragonów.

Kto wydał zgodę na tą betonozę? Dorulo jesteś największą klęską jaka spotkała Zakopane.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl