10.07.2022, 10:53 | czytano: 34956

Nowy Targ Road Challenge - wyścigi rowerowe dla dorosłych i dla dzieci

arch. Podhale24
NOWY TARG. W dniach 15-17 lipca br. na drogach Podhala już po raz VII pojawią się najlepsi polscy amatorzy kolarstwa, którzy będą rywalizować o zwycięstwo w najbardziej prestiżowym wyścigu etapowym w Polsce. Przygotowano także rywalizacje dla najmłodszych.
W tegorocznej edycji Nowy Targ Road Challenge wystartuje ponad 220 zawodników z całej Polski, ale też z Ukrainy, czy Słowacji. Wyścig jest punktowany do cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race i do Challengu Masters i Cyklosport przy Pzkol.
Codziennie zawodnicy odwiedzą inną miejscowości, start etapów będzie w Ochotnicy Dolnej (wyścig o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna), Dursztynie (wyścig o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ) i Nowym Targu (wyścig o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ).


Trasa wyścigu prowadzi przez Podhale, Spisz i Orawę. Zawodnicy pokonają ponad 245km z przewyższeniem ponad 4600 metrów.

Wyścig odbywa się dzięki wsparciu samorządów Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ i Gminy Ochotnica Dolna, które są Partnerami Głównymi i współorganizatorami oraz dzięki licznym firmom wspierającym z całej Polski.


Podczas ostatniego etapu w miasteczku zawodów w Nowym Targu, zorganizowany zostanie piknik sportowy dla całych rodzin, gdzie będzie można wystartować na rowerkach biegowych i innych, a rodzice sprawdzą siłę swoich nóg na hulajnogach. W trakcie liczne konkursy i animacje z nagrodami.
Zapisy na wyścig Nowy Targ Road Challenge i zawody dla dzieci na stronie organizatora: tatracyclingevents.com.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl