10.07.2022, 13:35 | czytano: 6617

Policjanci uratowali życie turyście

monitoring UM Zakopane
ZAKOPANE. Tuż po północy policjanci zostali wezwani na Krupówki do mężczyzny, który stracił przytomność.
"Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna siedząc z opuszczoną głową nagle osunął się na ziemię nie dając oznak życia. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że trzeba jak najszybciej udzielić pomocy nieprzytomnemu, gdyż jego funkcje życiowe ustały. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując dyżurnemu informacje o stanie 36-latka" - relacjonują policjanci z KPP w Zakopanem
Do akcji przyłączały się kolejne załogi policyjne, naprzemiennie prowadząc resuscytację. Wkrótce na miejsce dotarła karetka pogotowia, a ratownicy medyczni przejęli dalsze działania ratujące życie.


"Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli tatrzańscy i małopolscy policjanci oraz ratownicy medyczni przebywa w zakopiańskim szpitalu. Jego stan zdrowia na obecną chwilę jest jeszcze zagrożony. Pozostaje pod stałą intensywną opieką medyczną. To kolejna skuteczna reanimacja prowadzona przez tatrzańskich policjantów. Ta sytuacja pokazuje jak niezwykle ważne są pierwsze minuty na podjęcie działań. Pierwsze 4 minuty są bezcenne. Kiedy ustaje praca serca, w czasie około 4-5 minut dochodzi do poważnego uszkodzenia mózgu. W tym przypadku pomimo wielu przechodzących obok osób niestety nikt się nie zainteresował tym, aby sprawdzić funkcje życiowe mężczyzny i rozpocząć działania ratujące życie" - podsumowują funkcjonariusze.


s/ zdj. monitoring UM Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
nogaty11.07.2022, 16:59
Dla mnie Policja teraz to Goście.Zawsze pomogą.Brawo Wy!Za komuny inaczej reanimowali...,,zanim coś chlapniesz,,.
pomyśl zanim coś chlapniesz11.07.2022, 11:40
Brawo policja pisowska!Najlepsza na świecie .
Dano10.07.2022, 14:05
Brawo policja.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl