12.07.2022, 11:50 | czytano: 2441

Zmieniono organizację ruchu w Kuźnicach (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Zamknięta droga, tymczasowy przystanek dla busów i taxi oraz miejsce do zawracania. Ruszyły prace nad przebudową Kuźnic.
Dodatkowy znak zakazu wjazdu wraz z barierkami na ul. Przewodników Tatrzańskich ustawiony został powyżej przejścia dla pieszych, którym turyści idący w stronę Kuźnic schodzili z chodnika na zalesioną alejkę na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od tego miejsca wjazd jest wyłącznie dla pojazdów budowy oraz innych uprawnionych pojazdów.
Turyści busami oraz taksówkami dojeżdżają na specjalnie utworzony przystanek oddalony ok. 500 m od dotychczasowego końcowego przystanku w Kuźnicach. Przystanek został usytuowany na dotychczasowej ścieżce rowerowej powyżej pomnika Prometeusza. Busy po wysadzeniu turystów nawracają i kierują się w stronę centrum Zakopanego lub na plac zrywkowy TPN, który został w tym celu specjalnie przystosowany.

Plac odjazdów busów oraz taxi został usytuowany na placu zrywki drzewa, który należy do parku. Rozjeżdżana do niedawna łąka została wysypana kamieniami, które utwardzono i wyrównano walcami. Od rana stoją już tam busy, które oczekują na turystów schodzących z Tatr przez Kuźnice.

Remont Kuźnic ma zakończyć się w czerwcu 2023 roku. Do tego czasu turyści i kierowcy posiadający uprawnienia wjazdu w tą część Zakopanego mogą spodziewać się utrudnień.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl