14.07.2022, 13:45 | czytano: 5824

Lokatorzy pełni obaw. Mieszkają od 40 lat w budynku, który będzie zrównany z ziemią

Fot. Robert Miśkowiec
Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder zapewnia, że lokatorzy dawnego budynku PKP w Chabówce nie zostaną eksmitowani na bruk.
Miasto we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju planuje jeszcze w tym roku wyburzyć stary budynek PKP w Chabówce, przy granicy ze Skawą, a na jego gruzach wybudować budynek modułowy z 26 mieszkaniami dla seniorów. Jednak o planach wyburzenia budynku lokatorzy dowiedzieli się z mediów, bo nikt z nimi o tym nie rozmawiał. W czterech mieszkaniach mieszka w sumie osiem osób, niektórzy od 40 lat.
- To dzieje się tak nagle. Nikt nas nie uprzedził i nie rozmawiał - skarżą się. - Oczekujemy, że ktoś zapewni nam warunki adekwatne do tego, co tu mamy.

Największe mieszkania mają po 58 m kw. - Wszystkim obecnym lokatorom zostaną zaproponowane lokale w nowo powstałym budynku. A na czas jego budowy zostaną im zapewnione mieszkania zastępcze – deklaruje burmistrz Leszek Świder. - Przede wszystkim mieszkańcy będą tu mieć o wiele wyższy standard niż obecnie, lepszy też będzie komfort życia. A przede wszystkim będą tańsze w utrzymaniu. Obecnie są tu ogromne koszty utrzymania, a w nowym budownictwie zostaną znacznie obniżone. Teren zostanie zagospodarowany, więc zmieni się również i otoczenie. Mieszkania będą i 2-pokojowe, o powierzchni od 28 do 40 m kw. - mówi burmistrz.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jak dożyją14.07.2022, 14:32
"mieszkańcy będą tu mieć o wiele wyższy standard niż obecnie, lepszy też będzie komfort życia. A przede wszystkim będą tańsze w utrzymaniu"

Będą również królikami doświadczalnymi nowych technologii. Na emerytach zawsze świetnie testuje. Nie podskoczą, nie poskarżą się, nie będą pisać pism... bo na starość jedyne o czym mażą to święty spokój.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl