17.07.2022, 08:20 | czytano: 4727

Cztery akcje ratunkowe jednego dnia

zdj. GP GOPR/FB
Sobota była się pracowitym dniem dla ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR. Przeprowadzono cztery akcje ratunkowe w górach.
"Najpoważniejsza z nich miała miejsce w rejonie Polany Pieniny, gdzie ratownicy pełniący dyżur w Krościenku nad Dunajcem zostali zadysponowani do 75-letniej splątanej, wymiotującej kobiety. Po dotarciu na miejsce w związku z pogarszającym się stanem zdrowia turystyki została podjęta decyzja o jaj transporcie do szpitala przy pomocy śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak wynika z informacji przekazanej przez rodzinę decyzja ta prawdopodobnie uratowała jej życie, gdyż jak wykazały badania przeprowadzone już w szpitalu kobieta podczas wycieczki w góry doznała udaru. Dzięki szybkiej ewakuacji poszkodowana znalazła się w tzw. „oknie czasowym” leczenia udaru mózgu" - relacjonują ratownicy.

Inne sobotnie akcje - to pomoc rowerzyście w rejonie Kluszkowiec, turyście z urazem kostki w rejonie Obidowca w Gorcach oraz turyście z urazem nogi na szlaku żółtym prowadzącym ze Szczawnicy na Bryjarkę.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl