18.07.2022, 14:16 | czytano: 7385

Kierowca przewożący współpasażerów na dachu busa w Zakopanem usłyszał zarzuty

Zakopiańscy policjanci przedstawili zarzut „narażenia człowieka na niebezpieczeństwo” kierowcy busa, który w piątkowy wieczór w Zakopanem na dachu pojazdu przewoził współpasażerów. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. Trwa gromadzenie materiału dowodowego wobec pozostałych zidentyfikowanych mężczyzn, którzy odpowiedzą za popełnione wykroczenia.
W piątek wieczorem na jednaj z ulic Zakopanego kierowcy zaobserwowali oraz zarejestrowali bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie młodych mężczyzn, którzy wychylali się niebezpiecznie z jadącego busa, a kilku z nich wychodziło na dach podczas jazdy. Niestety pomimo tak niebezpiecznego zachowania nikt nie poinformował służb porządkowych. Następnego dnia, kiedy wideo z przejazdu ul. Nowotarską w Zakopanem trafiło do tatrzańskich policjantów rozpoczęły się poszukiwania kierowcy oraz współpasażerów. Następnego dnia tj. 17 lipca br. w niedzielę rano tatrzańscy policjanci przesłuchali, a następnie przedstawili zarzut kierowcy busa, który w piątkowy wieczór na jednej z ulic Zakopanego przewoził współpasażerów na dachu pojazdu. 24-latek z województwa świętokrzyskiego usłyszał zarzut z art., 160 k.k. tj. „narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Za ten czyn kierowcy może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca przyznał się do stawianych mu zarzutów.


Policjanci zidentyfikowali również wszystkich pasażerów busa, wobec których w najbliższych dniach po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego będą kontynuowane dalsze czynności w sprawach o wykroczenia. Zarzuca im się m.in. wybryki nieobyczajne, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż po publikacji filmu w mediach kolejne jednostki w kraju rozpoznają pojazd i osoby nim podróżujące jako potencjalnych sprawców wykroczeń. Informacja o takim zachowaniu dotarła z powiatu wielickiego, gdzie rzekomo kierowca wspomnianego busa zatrzymał ruch pojazdów przy zjeździe z autostrady A4, a półnadzy mężczyźni chodzili wokół ronda blokując ruch. Do dzisiaj wszyscy mężczyźni zostali zidentyfikowani. To dwudziestoparolatkowie pochodzący z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego „bawiący” się najprawdopodobniej na wieczorze kawalerskim.

Źródło: R.W./fot.Podhale24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zpodhalanskiej20.07.2022, 08:35
Chlopaki sie bawili a wy afere krecicie koperkowa , jakby spadl z dachu to jego wina mial by kare
O chlebie i wodzie19.07.2022, 21:29
No to przedłużyć im stan kawalerski jak najdłużej.
pol18.07.2022, 20:17
Byliśmy w pięknych uzdrowiskach śląskich jak Kudowa,Polanica,Duszniki,tam nie spotka się takich idiotów.Dlaczego Zakopane pozwala na takie coś.To wina władz i policji.To miasto niebezpieczne ,do którego walą złodzieje i różni przestępcy bo wiedzą,że im wszystko wolno.
na kredyt chyba zarobi18.07.2022, 20:05
Istotne tu jest coś innego? To to ,że wszyscy zakopiańczycy świetnie się bawili tym szaleństwem , tak ,że nikt nie zgłosił tego policji , czy wyśmienitej straży miejskiej. W innym środowisku by to nie uszło płazem , a tu w Zakopanem wszyscy sądzili ,że to burmistrz zorganizował autorodeo. Równolegle odbywał się w Zakopanem rajd szaleńca , który koło 23 oddawał kanonady z rury wydechowej swojego mustanga i wybudzał śpiących mieszkańców , ale w tym wypadku policja nie ma osiągnięć , bo jużkolejny wekeend nie może delikwenta jeżdżącego niesprawnym pojazdem przyskrzynić , by mieszkańcy mogli spokojnie zasnąć .Może w kolejną sobotę uda się tego wsioka wyłapać ?
karaluch18.07.2022, 18:09
Do Szambo
Co jest winne Zakopane że debile przyjeżdżają do niego.
Szambo-Lot18.07.2022, 14:24
Może by zmienić nazwę popularnego kurortu na Zapatolone ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl