20.07.2022, 18:30 | czytano: 2157

56. Sabałowe Bajania. Gwiazdą BRAThANKI

56. Sabałowe Bajania odbędą się w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach od 10 do 14 sierpnia.
56. Sabałowe Bajania rozpoczną się tradycyjnym paradnym przejazdem kapel i zaproszonych gości przez Bukowinę Tatrzańską. O 17.00 organizatorzy zapraszają na promocję książki Krzysztofa Gocała „Muzyka Góralska”, zaś wieczorem – tak jak przystało na wakacyjną środę, na deskach Domu Ludowego wystąpi Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. „Portki” pióra Józefa Pitoraka to sztuka ciesząca się wśród publiczności chyba największą popularnością.
We czwartek od godz. 10.00 rozpoczną się przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. Wieczory to oczywiście koncerty zespołów folkowych na scenie plenerowej przed Domem Ludowym.

W sobotę przy Domu Ludowym, po części konkursowej, zaprezentują się zespoły regionalne z terenu gminy Bukowina Tatrzańska.

Sobota to również dzień, a także noc spędzona w plenerze – tuż przy Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski. To właśnie tam o 16.00 odbędą się zawody strzeleckie, następnie „Figle, śpasy, wygibasy” dla dzieci, no i oczywiście koncerty zespołów folkowych. Po najważniejszej części Sabałowej Nocy – pasowaniu na Zbójnika oraz nadaniu tytułu Wiyrchowyj Orlicy osobom zasłużonym, odbędzie się wyjątkowy koncert – koncert zespołu BRAThANKI, który właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej będzie świętował 20-sto lecie zespołu.

Niedziela to oczywiście oficjalne ogłoszenie wyników, ale nie tylko. O 17.00 odbędzie się widowisko „Wesele Góralskie”.
56. Sabałowym Bajaniom będzie oczywiście towarzyszyła wystawa i kiermasz sztuki ludowej, prezentacja kuchni regionalnej, Bajaniowe Śpasy, a także niedzielna wycieczka Śladami Sabały.Materiały prasowe, r./
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Osiol20.07.2022, 22:01
Jak co roku brak działu z bajaniami polityków wysłać zaproszenia może posłowi Braun nikt nie będzie przerywał i głosu odbierał i mikrofonu...
A i ten dwa razy złapany na kłamstwie rozwinie skrzydła i o chaldach węgla zacznie....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl