27.07.2022, 18:34 | czytano: 9687

Czytelnicy alarmują: tu dojdzie do wypadku (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
W Kościelisku na głównej ulicy trwają prace związane z gazyfikacją. Niestety mimo zajętego pasu drogowego i zakrętów ograniczających widoczność nikt nie kieruje ruchem.
W Kościelisku trwają długo oczekiwane prace związane z gazyfikacją gminy. Wzdłuż głównej ulicy Nędzy Kubińca prowadzone są prace przy kładzeniu głównej nitki. Prace prowadzone są w pasie drogowym, przez co pracujące maszyny oraz robotnicy bardzo często blokują jeden pas ruchu. Niestety mimo zajętego pasa nikt nie pomaga kierowcom przejechać miejsca, w którym odbywają się prace.
- Proszę popatrzeć jakie korki. Trzeba się przeciskać, a czasem wręcz wymuszać pierwszeństwo, żeby przejechać. Do tego widoczność jest bardzo ograniczona ze względu na zakręt - żali się kierowca stojący w korku.

Kolejny problem stanowią miejsca, w których prace zostały już zakończone, ale nadal pozostały ostrzegawcze znaki. W niektórych miejscach asfalt został wycięty, a pozostałe dziury zasypano kamieniem. W tych miejscach ustawiono specjalne znaki, aby kierowcy nie wpadki w dziury. Niestety znaki wymuszają na kierowcach zmianę pasa ruchu, co przy dużym natężeniu powoduje korki.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
abc27.07.2022, 19:17
20 km/h i wypadek ! Ułańska fantazja,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl