29.07.2022, 18:47 | czytano: 3360

Urzędnicy mają przygotować wykaz wszystkich nieruchomości - działek, lokali pow. 500 m kw. będących własnością miasta Nowy Targ

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Poprosił o to w swojej interpelacji radny Paweł Liszka. Inwentaryzacja służyć ma możliwości wskazania istniejącego lokalu, który mógłby posłużyć za siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej, albo działki na której powstałby nowy budynek. Wszystko to dlatego, że nie ustaje opór mieszkańców wobec wskazanej już przez Urząd Miasta lokalizacji dla nowego budynku MBP przy al. Kopernika.
- Jednym z istotnych tematów omawianych na ostatnich komisjach: Skarg, Wniosków i Petycji w dniu 19 lutego br. oraz Finansów Gospodarki Komunalnej i Rozwoju w dniu 20 lipca br. był temat budowy nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz petycji Mieszkańców dotyczącej zachowania zielonego skweru przy Al. Kopernika. Jak wynikało z dyskusji jest zgoda Mieszkańców, dotycząca faktu iż MBP powinna posiadać swoją siedzibę, dostosowaną do aktualnych potrzeb czytelników. Nie ma jednak zgody Mieszkańców na proponowaną lokalizacją budowy nowej siedziby przy Al. Kopernika, a co za tym idzie brak jest zgody Mieszkańców na zniszczenie i zabudowanie zielonego skweru przy Al. Kopernika 12 - przypomina radny.
W złożonej interpelacji dla władz Miasta napisał: "w związku z powyższym proszę o przedstawienie wykazu wszystkich nieruchomości:
1) działek będących własnością Miasta, na których mogłaby być wybudowana nowa siedziba MBP – proszę o wskazanie lokalizacji oraz powierzchni działek
2) lokali, które są własnością Miasta, mających powierzchnię pow. 500 m kw., niezależnie z czy są wolne, czy są przedmiotem umowy najmu lub dzierżawy. W przypadku lokali, które są oddane w dzierżawę lub najem, proszę o podanie do kiedy obowiązuje aktualna umowa najmu/dzierżawy oraz jaki mamy jako Miasto okres wypowiedzenia umowy.

Proszę również o informację czy Pan Burmistrz podejmował rozmowy z innymi podmiotami nt. zakupu nieruchomości, w której mogłaby być zlokalizowana nowa siedziba MBP? Jeżeli tak to z kim i jakie są efekty i ustalenia z tych rozmów?".

Paweł Liszka poprosił także, by po przygotowaniu danych - zorganizować wspólnie z przewodniczącym Komisji FGKiR Rady Miasta posiedzenia komisji z udziałem mieszkańców - "celem przedyskutowania nowych / innych możliwych lokalizacji siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rrr31.07.2022, 16:26
słuszna interpelacja
Marucha31.07.2022, 15:08
Ileż to roboty. Nikt w Urzędzie nie ma dostępu do https://ekw.ms.gov.pl/ ?
abc31.07.2022, 14:57
A po co pis te informację? Czyżby był szykowany jakiś skok? Coś niecoś miasto posiada działki, gdzie jednak brak adnotacji w księgach wieczystych.
Racja30.07.2022, 18:39
A ja choć nie lubię Liszki to akurat uważam że mądrze gada zaadaptować należy istniejące budynki w dobie dzisiejszej drożyzny materiałów oraz Energi która dopiero uderzy po kieszeni włodarzy w 2023 te molochy budynków szkół trza będzie czymś ogrzać a tak swoją drogą jak już coś to za chwilę PZU wg mnie wystawi na sprzedaż budynek i będzie po krzyku.
xD30.07.2022, 16:56
@Opop

Ale urzędniczy bełkot z którego nic nie wynika i jeszcze ulubione "iż" które króluje w pismach urzędniczych. Też jest to bełkot jak ten komentarz i nic nie wnosi do dyskusji.

A jaka jest rola radnych? Właśnie taką, niech się urzędasy w tym pociotki i ludzie z nadania obecnej władzy wezmą do roboty. Niech sprawdzają jakie miasto ma działki i budynki. Taka ich rola, a rola radnych to kontrola też nad tym co urząd robi i burmistrz!
jo z tu tela30.07.2022, 11:52
Jest jeszcze stary budynek apteki przy Wojska Polskiego, stoi zabity dechami i niszczeje - wyremontować i idealne miejsce na MBP.
ms30.07.2022, 09:01
Pan Radny od pewnego czasu nie mieszka w terenie który tak broni. W mojej ocenie można wszystko pogodzić. Przyrodę i intelektualne potrzeby mieszkańców związane z czytelnictwem, a przy okazji może da się usunąć trochę obecnego nieładu jaki zapanował po likwidacji w tym miejscu ubikacji. Śmiechu warte jest szukanie obiektów gminnych. Wszyscy wiedzą jakie i czyje są lokale w naszym mieście. Ale widocznie nie wszyscy? A może trzeba by się przyjrzeć ul. Krzywej - całkowicie zaparkowanym ciągu pieszym, by nas uchronić przed ewentualnym wypadkiem, który może się tam zdarzyć.
Avivat30.07.2022, 07:35
Do blokoś
Nie masz nic wspólnego z "blokosiami" i się pod nich nie podszywaj. Niech szukają działek. Chociaż po wyprzedażach i zamianach przypuszczam, że ich mało zostało.
PL29.07.2022, 21:56
Budynek skórzaka do kogo należy?
Rafal29.07.2022, 20:29
Bardzo dobrze. Niech choc troche sie wysila. Nie problem wydac publiczne pieniadze , problem yo zeby wydac je efektywnie i racjonalnie. Popieram pana pawla.
Opop29.07.2022, 18:57
Porażające jest to czym zajmują się radni. Należy zaznaczyć iż w tym przypadku jest to wieloletni radny i osoba usiłująca zostać burmistrzem. Co przez całe te lata robił ze nie ma podstaw tego czym zarządza. Fikcja i akcje pod wyborców o określonym poziomie inteligencji. Tak z boku to żal że tak to wyglada. Upadek tego miasta.
Blokoś29.07.2022, 18:53
Mieszkańcy, którzy chcą tam teren zielony powinni ten teren wykupić i będzie po problemie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl