03.08.2022, 07:33 | czytano: 12526

Lider Góralskiego Veta: "Stop ukrainizacji Polski. Chrońmy życie, a nie poziom życia" (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Działacze Góralskiego Veta i Konfederacji Korony Polskiej podczas konferencji prasowej na Równi Krupowej opowiadali o niesprawiedliwości w traktowaniu Polaków i uchodźców z Ukrainy, a także o zagrożeniach jakie to za sobą niesie. - To jest tworzenie podwalin pod małą wojnę domową, której nikt nie chce - ostrzega Sebastian Pitoń z Góralskiego Veta.
Pod napisem „Zakopane” na Równi Krupowej spotkali się działacze Konfederacji Korony Polskiej oraz lider Góralskiego Veta, którzy przedstawili narastający problem uchodźców z Ukrainy.
- Jest bardzo duże społeczne przyzwolenie na politykę prowadzoną względem uchodźców z Ukrainy. Wszystko jest budowane na bardzo silnych emocjach, a emocje nigdy nie są dobrym doradcą. Projekt stop ukrainizacji Polski, to projekt, który rozwiązuje problemy powstałe przez obecną sytuację. Nie jesteśmy przeciwko pomocy osobom, które tego potrzebują. Mówimy to jako ludzie, jako katolicy ale nie zapominając o porządku miłosierdzia - zaznacza Grzegorz Szarek z Konfederacji Korony Polskiej.

W konferencji udział wzięła przebywająca na wakacjach pod Tatrami Karolina Pikuła. Zwróciła uwagę na problemy w szkolnictwie, służbie zdrowia oraz problemy finansowe państwa, a także niewyjaśnione zaszłości historyczne.

- Ja mieszkam w Rzeszowie. Ukraińska mniejszość rośnie w siłę. W samym Rzeszowie, co trzeci mieszkaniec, to jest Ukrainiec. Między Polakami, a Ukraińcami jest ogromna, bolesna karta historyczna wciąż nie wyjaśniona. Niecały miesiąc temu obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Teraz jest najlepszy moment, a jednak wciąż nie wykorzystywany - zaznacza Karolina Pikuła z Konfederacji Korony Polskiej. - Zwracamy uwagę, że bardzo pogorszą się warunki naszej szkolnej młodzieży. Słyszymy pieśń ukraińskich bandytów „Czerwoną Kalinę” w naszych szkołach i przestrzeni publicznej. Czy tak chcemy aby powili indoktrynowano nasze dzieci? - pytała.

W trakcie wystąpienia działaczka z Rzeszowa wspomniała, o newralgicznych kwestiach, które trzeba jak najszybciej poruszyć.

- Prawo do wymówienia kwatery uchodźcom bez podawania powodów przez rodzinę, która udzieliła naszym gościom pomocy; świadczenia socjalne aby były przyznawane indywidualnie zależnie od zapotrzebowania i czy rzeczywiście ta ludność pochodzi z terenów zagrożonych działaniami wojennymi, minimalny poziom pomocy, aby chronić życie, a nie poziom życia. Naszego państwa nie stać na rozdawanie 500 plus Polakom, a gdzie do tego jeszcze 500, 300, kapitał rodziny i kapitał opiekuńczy dla naszych gości z Ukrainy; ochrona nauczania dzieci polskich i odrębny system edukacji dla uchodźców. Gwarancja miejsc do nauki dla naszych polskich dzieci począwszy od żłobków po uczelnie wyższe; przygotowanie do natychmiastowego zamknięcia granicy w razie zniesienia zakazu opuszczania Ukrainy mężczyzn w wieku poborowym. Możemy sobie tylko wyobrazić czym to będzie dla nas skutkować - wymieniała newralgiczne kwestie Karolina Pikuła.
Lider Góralskiego Veta obawia się, że na terenie Polski może niebawem dojść do wojny domowej spowodowanej nierównym traktowaniem Polaków i Ukraińców.

- Cała polityka rządu może doprowadzić do konfliktu i napięć społecznych ponieważ jest niesprawiedliwa. Zarówno Ukraińcy, jak i my, jesteśmy ofiarami tej sytuacji. Chodzi o to, żeby te dwie grupy nie zostały skierowane przeciwko sobie. To jest tworzenie podwalin pod małą wojnę domową, której nikt nie chce. Ani Polacy, ani Ukraińcy. To jest bomba podłożona pod Polskę – ostrzegł Sebastian Pitoń.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
moze_cos_bylo_w_3_dawce_10.08.2022, 19:40
Nie wiem dlaczego opowiadanie się po stronie Polski, Polaków, polskiej racji stanu, polskiego dobrobytu nagle stało się niemodne, zwalczane, wyśmiewane - co za absurdalny zarzut! - jako "onucyzm"? Czy to jakiś świat na opak? Mam nadzieję, że zbudzimy się z tego koszmaru, bo nie jest to zwykły sen...
nomen omen07.08.2022, 13:42
@Myśląca 10:49, 7 sierpnia 2022

Jeśli masz odwagę to poszukaj filmu "Szach-mat dla ludzkości!" a zobaczysz że "pandemia" to tylko element układanki.
Film z 2012!
nie wyspany nie pisz07.08.2022, 12:21
@ joozek
Nie wyspałeś się czy co? Oni mają z naszej strony NADPOMOC.
Przez przyzwoitość powinni zacząć sobie sami pomagać. Mają przecież tą swoją "samoistnoj Ukrainu" w imię której wyrżnięto setki tysięcy ludzi.
Myśląca07.08.2022, 10:49
Co do pandemii. Nie wiedziałam, że dalej tak dużo ludzi wierzy w te bajki pandemiczne, szok ale z drugiej strony co się dziwić to wina mediów jak 24h o cov nawalali.. Bardzo mi was szkoda ludzie, tak boicie się wszystkiego, tak zamaskowani jesteście, szkoda społeczeństwa, że się tak omamiło, nie macie ani krzty wolności w sobie a wykrzykujecie pierwsi konstytucja, demokracja.. Może brakuje wam wiary nie bylibyscie tacy bojazliwi!
pytam07.08.2022, 10:32
ten niby ,że lider z Kościeliska to ma coś wspólnego ze znanym Wackiem?
Joozek07.08.2022, 08:42
No jasne... w zeszłym roku antycovidowcy- Spisek elit, depopulacja itd... Teraz antyukraincy... coś wydaje mi się że nie to nie przypadkowa postawa. Hasła typu ludzie obudźcie się, wyjdźcie na ulice, zróbcie z tym porządek to nie przypadek. To próba oslabienia naszego państwa. Nawoływanie do anarchii. W Kanadzie to się udało. Na skutek antycovidowych paranoi przez miesiąc praktycznie wszystkie większe miasta zostały sparaliżowane. To nic innego jak element wojny hybrydowej z zachodem. Doktryna Gierasimowa działa. Ci pseudopatrioci są elementem tych działań.
Ukraincy biją się i umierają również w naszym interesie. Ktoś kto interesuje się Rosją od dłuższego czasu nie ma złudzeń. Ukraina miała być tylko pewnym etapem w wojnie z zachodem. Więc należy się im pomoc. Rosyjskie elity z Putinem na czele od kilkunastu lat zapowiadają powrót wielkiej Rosji, z wielkością i potęga jakim była Rosja carska i ZSRR. Jeśli nie zatrzymamy ten parszywy rosyjski mir na Ukrainie, będziemy musieli osobiście się z nim zmierzyć za kilka lat.
A co do uchodzcow ukraińskich to większość z nich pochodzi ze wschodnich obwodów, tam gdzie toczy się wojna. To zupełnie inny typ ludzi w porównaniu z Ukraincami z zachodu. To zadni upowcy tylko prawdziwi uchodzcy uciekający przed wojną.
Ze względu na zwykłą przyzwoitość należy się im pomoc.
Krzysiek Stoś07.08.2022, 08:40
Brawo!!
Dobrze wiedzieć, że są jeszcze ludzie którzy trzeźwo myślą i nie boją się mówić na głos niewygodnej prawdy.
Oby więcej takich!!
Kasia06.08.2022, 22:25
Bardzo dobry artykuł, brawo dla was - popieram co państwo mówią i zgadzam się z tym, niestety tak jest, tak się dzieje w naszym pięknym kraju...smutne, straszne to!!!Kiedy się obudzimy???będzie już za późno , lub może już być za późno.
samarytanin06.08.2022, 11:48
@Besala
Na nic Twoje wywody, Ty i tak nic nie rozumiesz :)
"Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, wyrzuconych z domu przygarnąć!"
Czy ja mówię, że tak nie należy postępować?! Patrzysz tylko na te kilka wyrazów! Popatrz dalej! - oczywiście jeśli potrafisz
nowotarżanin06.08.2022, 07:28
P Pitoń i reszta mondrasi obyście kiedy wy nie musieli uciekać na zachód i prosić o pomoc , zapewne jestescie bardzo mocnymi katolikami i prorządowcami , polityka obecnego rządu i izolacja właśnie zacznie nam wychodzić bokiem
Rak05.08.2022, 22:25
Trzeba rozróżnić bo są dwie Ukrainy ta wsch atakowana przez Putina, mówi po rosyjsku i czuje się Rosjanami, oraz zach kultura banderowska, etc. Ja wsch Ukrainie bym pomógł. A jeszcze jedno nie wpuszczać w wieku poborowym, a to dlaczego??? nie chcą ginąć za złodziei i oligarchów, ja za polskich złodziei z pod szyldu PiS też nie mam zamiaru ginąć.
Wojtek K Nowy Targ05.08.2022, 19:30
Pitoń za kasę dał byś d..y nie dośc że zepsułes nasz styl budownictwa to zapomniałeś o Goralenvolku i kompani SS z podhala teraz szczujesz na biednych ludzi,bo tak ci Pisowcu wygodnie i to zero z Rzeszowa u nas się udziela ,ale zapewne jesteś zapartym katolikiem bo kim innym /przecież u Nas w Górach nie wypada/ więc twój język wystarczy mi by wyrobić sobie zdanie o tobie /zostań w pokoju i obyś ty nie musiał uciekać i żeby nie było głupich którzy ci pomogą ,tego życzę z całego serca/
Besala05.08.2022, 16:54
@Besala, ruch głową i zacznij myśleć !!!!
Szanowna Osobo, mnożenie wykrzykników nie wzmaga logiki i siły argumentów. Jeżeli Osoba sobie życzy, to zapraszam Osobę do mojej skromnej biblioteki, udostępnię Osobie wygodny fotel i kilka książek z historii i kultury średniowiecza średniowiecza. Dołożę też świetną publikację dotyczącą życia codziennego w tej niezwykłej epoce. Po wnikliwej lekturze Osoba powinna już używać nazwy tej epoki rozumiejąc już co nieco. Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, wyrzuconych z domu przygarnąć! Dodam złośliwie: nie dość oświeconych oświecaj.
człowiek putlera05.08.2022, 10:35
jak kiedyś mawiał przysłany przez Niemców do rozwalenia imperium rosyjskiego ,,lider nad liderami" /uczyć się ,uczyć się, jeszcze raz uczyć się/ a ja mówię, leczyć,leczyć, jeszcze raz leczyć nawiedzonego cudoka z pod Kasprowego ?
H2O05.08.2022, 08:29
putinowskie trole
Abc05.08.2022, 00:03
Polityką mi tu czuć, a to jeden wielki smród
elwira05.08.2022, 00:02
Akurat o cov to bardzo dobrze się wypowiadali a nie gadali bzdury, widać jak na dloni teraz jak robieni bylismy/jesteśmy w bambuko przez cały świat. Tylko wówczas śmiano się z takich: płaskoziemcy, ciemnota itd. Kto tego nie widzi no to cóż - już nie ma rady na takiego.. reszta poznaje pomalutku o co w tym wszystkim biega!
Sceptyk04.08.2022, 22:26
W końcu ktoś muwi głośno i prawdę o tej ukraińskiej przesiedleńczej szaranczy są hamscy roszczeniowi i najważniejsze że wielbią banderę niech pokaza jak Ukrainki w Warszawie dra mordę my chcemy 500+ za co mamy żyć pogonić ta dzicz Ukrainiec z Ukrainy może wyjechać ale Ukraina z niego nigdy nie wyjdzie stop ukranizacji Polski i tylko konfederacja przy urnie wyborczej
Mówię jak jest04.08.2022, 21:30
Po pierwsze dziękuję portalowi podhale 24.pl za odważną relację. Po drugie Pitoń się rehabilituje po bzdurach covidowych i teraz mówi do rzeczy. Norymberga dla UPA i banderowców! To jest nasze narodowe hasło. A co robi nasz rząd, który przecież popieramy? Wspiera ponad stan banderowską Ukrainę, a ta pluje nam w twarz. Budują pomniki dla katów polskiego narodu i przyznają im swiadczenia kombatanckie (dla morderców z UPA i SS Galiznien). Nasze polskie dzieci nie są leczone w szpitalach specjalistycznych - odowoływane są zabiegi ponieważ trzymamy miejsca dla rannych ukraińców... Czy to jest właściwa droga? Oczywiscie nie! W mediach słyszymy banderowskie okrzyki Gierojom sława, Ukraini sława... To są ostatnie słowa jakie słyszeli mordowani nasi rodacy na kresach przez zbrodniarzy ukraińskich. Wstyd! Gdzie polska racja stanu?
szlifierz04.08.2022, 18:00
@ Wektor
Pisze się: "od osła", "osiołem" to ty jesteś.
Autopsja04.08.2022, 17:13
Kolejny debilizm : Dla naszych dzieci nie ma w szkołach miejsca,bo Ukraińcy je pozajmowali. Za 2,3 miesiące wyjadą, ale naszym dzieciom przepadnie rok.
gorol04.08.2022, 13:44
@misiek z Krupówek
Biedny miśku z Krupówek, czas wyprać futro !! :)

Wiesz biedaku, co porównujesz ?! Nie masz pojęcia o czym piszesz
gorol04.08.2022, 13:41
@Pepe
"...spójrz na moje komentarze..."
Hm, mówisz o tych dwóch nic nie znaczących ??

Pepe, sądzisz innych według siebie ?!?!?! :) takie odnoszę wrażenie
Osiol04.08.2022, 13:25
Do wektor
To stan przed tymi narodami np Bosniakiem Irakijczykiem......... i tam pociskaj opowieści jakie to usa dobre....
Kup sobie arabską klawiaturę i wejdź oberzyj to dobro co cię czeka....
Ich żołnierze ponad polskim prawem...
Jak się za lat kilka obudzisz w ruinach to co...
Ty żyjesz i myślisz w systemie 12 wypłat a to trzeba szerzej... Może Piton tak patrzy....
Powinniśmy często się modlić głośno!!! O polski rząd(bez mniejszości) który by na pierwszym miejscu stawiał interes i dobrobyt narodu polskiego
Wektor04.08.2022, 12:37
Do Antagonistów

Idąc tym tokiem myślenia, może należałoby napisać coś nie na temat :), gdyby się tak głębiej zastanowić,
to niekoniecznie nie na temat :). Skoro piszemy nie na temat, w sposób niezrozumiały, to proszę bardzo :).

Protoplast jest to komórka roślinna pozbawiona ściany komórkowej. Ściana usunięta zostaje za pomocą enzymów celulotitycznych oraz protelotycznych. Bardzo istotne jest, aby w procesie enzymatycznego usuwania ścian komórkowych jak najwięcej komórek przeżywało.

Wystarczy odrobina refleksji, trochę uważniejsze przyjrzenie się ofercie księgarskiej i trochę mniejsza
wrażliwość na tłustą smażoną cebulę :).

Przede wszystkim należałoby trochę podszlifować język polski :).
No ale..., czego można wymagać od Osiola, przecież Osioł ma zawsze dużo do powiedzenia :).
Ociec04.08.2022, 12:09
Ten Pitoń i jego zgraja robi wstyd Podhalu i Polsce.
Pepe04.08.2022, 11:52
Jagnięko /.../ przykro mi,że nie wyczułaś SARKAZMU.No cóż, twoje lewackie wykształcenie nie dopuszcza takiej myśli. To ŻET to taki ukłon w kierunku waszej "chlubnej"działalności. Spójrz na inne moje komentarze.
Jacek04.08.2022, 11:49
Ubędzie Wam dutków, bidocy. Wstyd
ciekawski04.08.2022, 11:38
@Czerwona Kalina
Prokuratura wieloma sprawami się zajmowała i wiele ich (z powodów politycznych) umarzała w zależności KTO, to czy owo powiedział, ważne by były to wypowiedzi "poprawne polityczne".
europejczyk04.08.2022, 11:32
&& Stasek;raczej nie zadaje się niewygodnych pytam tzw ,, moderatorowi" bo bo to raczej może być nie pro Polska opcja???
Polak04.08.2022, 11:20
Wyjątkowo się zgadzam i popieram. Dlaczego na polskich urzędach wiszą flagi ukraińskie? Dlaczego Polak do specjalisty czeka w kolejce kilka miesięcy, a Ukrainiec jest przyjmowany niemal na cito? Dlaczego musze dziecko zapisać do przedszkola, żłobka niemal rok wcześniej,a dla nich miejsca muszą być? Nie chodzi o dyskryminację tylko o to, że jakiś "porządek" musi być. Niemcy już poszli po rozum.Pozdrawiam
3D04.08.2022, 11:20
Ten to się wszystkiego boi, chłop jest tak zestresowany ze pewnie ze sracza nie schodzi....
&04.08.2022, 10:28
A gdzie jest covidowiec Gerard ?
Czerwona Kalina04.08.2022, 10:22
@Patriota @taka prawda
- a wiecie?, że macie rację? Gdzieś te nasze "włodarze" się zagalopowały z tą pomocą, gdzieś przekroczono granicę pomiędzy "pomocą", a "wykorzystywaniem". Osobiście nie mam nic przeciwko temu, zawsze pomagam ponad miarę, bez względu na obywatelstwo, ALE! obiektywnie patrząc - trochu w tym racji jest!

#Besala - przepięknie ujęte! Popisuję się obOma ręCami!

ALE! Jednego nie zniesę!
Góralskie Veto i Konfederacja Korony Polskiej poruszają delikatny temat - szkoda tylko, że wplatają Fake Newsy! Przez takie zagranie obniżają znacznie skuteczność swojej akcji praktycznie do zera.

"Słyszymy pieśń ukraińskich bandytów Czerwoną Kalinę" - poważnie? Serio?

A fakty?:

"W rzeczywistości hymnem OUN/UPA był utwór pt. ?Marsz Ukraińskich Nacjonalistów?, obecnie znany również jako ?Marsz Nowej Armii?."

"Historyk z Uniwersytetu Gdańskiego ? prof. Igor Hałagida ? zaznacza, że nie istnieją źródła potwierdzające fakt, że utwór ten był hymnem wspomnianej organizacji. Podkreśla także, że nie istnieją źródła mówiące o tym, by był on w jakiś szczególny sposób wyróżniany przez członków UPA."

A jeżeli śpiewali "wlazł kotek na płotek" - to też mamy tego zakazać?

Czy cała Polska ma znienawidzić zespół Pink Floyd, który spopularyzował ten utwór? No pewnie, że nie! Ponieważ ten utwór NIE MA NIC wspólnego z UPA!

Nawet już się tym zajęto:

"Prokuratura nie dopatrzyła się jednak znamion czynu zabronionego i wydała postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie"

Jeżeli bierzecie się za robotę, postarajcie się! Brakiem rzetelności i "bylejakostwem" robicie z siebie jedynie pośmiewisko!
Mieszkaniec04.08.2022, 10:18
Racja,racja ,racja ,Ukraińcy czują sie u nas totalnie bezkarni i nietykalni ,im wszystko można,za wszystko im płacimy itd , pytam , czyim kosztem ? Ano niestety naszym ,mamy między innymi przez to drożyzne ,inflacje itd bo trzeba rozdawać za darmo nasze podatnika pieniądze ,przypominam , rząd nie ma własnych pieniędzy , ma nasze i nasze rozdaje a my placimy bo musimy i obyśmy niedługo nie plakali
Osiol04.08.2022, 09:58
Do wektor
Jest taki dowcip dlaczego a usa nie było nigdy przewrotu bo niema tam ambasady usa
Czy myślisz że ponad 50 przewrotów wojen z których usa wychodzi tylko coraz bogatsze w złoża to przypadek została tylko R
A ty liczysz czy się dopchasz do Sejmu bo konkurencja cie ogrywa i zdobywa głosy
Tak ten kraj pod fałszywą flagą napadł na inny(broń chemiczna) a my razem z nim
A więzienia CIA pamiętasz jak z Lepera sprzedajni dziennikarze.... Oni nadal piszą i dziś są wiarygodnymi reporterami z U
Oni ci wmówią że broń atomowa na Suwałkach to dobro a granicą najeżona kontyngentem z całego świata jest super....
Jak się chcą tłuc z R to między Alaską a Syberią to tam to rzut kamieniem to my możemy dla nich broń produkować i im sprzedawać
A taki był spokój handel.... jak ruskie poszły a tych niebylo
cenzor z Krzywej04.08.2022, 09:55
typowa pacynka z Kościeliska znów daje znać o sobie, może jakiś dobry specjalista zająłby się tym przypadkiem bo z pewnością to nie PO kowidzie?
gorol04.08.2022, 09:32
@Wektor
Twoje marne wypociny, nie kierują się żadną wiedzą,/.../
Życzę cieplutkich dni w zimie, bo może wtedy zapukać do Twoich drzwi "PRAWDA". I obyś nie musiał na własnej skórze doświadczyć słów PITONIA, który widzi to, czego Ty nie jesteś w stanie nawet sobie wyobrazić !!!!
Smutne, ale taka jest PRAWDA
gorol04.08.2022, 09:24
@Patriota
Z Ciebie taki patriota, jak z koziej d... trąba :)
Człowieku, znasz historię ?! obawiam się, że ani trochę !!! Smutne :(
gorol04.08.2022, 09:22
@Zbooj
Ciekawe "Zbooju", czy tak będziesz mówił, kiedy stracisz pracę, bo nie nie będzie się opłacało Ciebie zatrudniać ?!

Ukrainiec może zarabiać do 7 tysięcy bez podatku dochodowego, a POLAK od każdej nawet najmniejsze kwoty musi płacić !!!!!!

DOINFORMUJ SIĘ ZBOOJU !!!!
Jagna04.08.2022, 09:18
@Pepe
Ty najpierw naucz się ortografii a potem pisz komentarze.
/.../ widzę, nie ogrania zbyt wielu tematów.
Besala, ruch głową i zacznij myśleć !!!!04.08.2022, 09:16
@Besala
To nie średniowiecze, to XXI wiek :)
Twoje wiadomości z szambo-ścieku są tak mądre, jak informacje z TV
rusia jesterdej04.08.2022, 09:12
newspunch.com - August 1, 2022
"Świat NIE jest potajemnie manipulowany przez globalną elitę" UNESCO połączyło siły z Twitterem, Komisją Europejską i Światowym Kongresem Żydów, aby rozpocząć kampanię nazwaną #ThinkBeforeSharing: Stop rozprzestrzenianiu się teorii spiskowych."

"By odkryć kto tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" ? Wolter
Arkady04.08.2022, 08:52
Sebastian Pitoń ze swoją świtą czyli rosyjska V kolumna w Polsce. Fascynat Putina i chińskiego komunistycznego zamordyzmu. Rzekomy wolnościowiec huehue. Nie tak dawno nawoływał do zabijania uchodźców, dzisiaj szczuje na szukających schronienia przed rosyjskimi zbrodniarzami Ukraińców. Buzia pełna frazesów a w sercu chory z nienawiści oszołom. Modelowy wioskowy głupek z dostępem do internetu. Mobilizuje sobie podobnych ćwierćinteligentów wzbudzając w nich najniższe prostackie instynkty. Nie wiem jaki jest cel promowania tego amoralnego paranoika, który żyje w alternatywnej rzeczywistości zbudowanej na własnych lękach, fobiach i uprzedzeniach? Imbecyl, który, twierdził, że w faszyźmie przecież nie ma nic złego...
Arkady04.08.2022, 08:51
Sebastian Pitoń ze swoją świtą czyli rosyjska V kolumna w Polsce. Fascynat Putina i chińskiego komunistycznego zamordyzmu. Rzekomy wolnościowiec huehue. Nie tak dawno nawoływał do zabijania uchodźców, dzisiaj szczuje na szukających schronienia przed rosyjskimi zbrodniarzami Ukraińców. Buzia pełna frazesów a w sercu chory z nienawiści oszołom. Modelowy wioskowy głupek z dostępem do internetu. Mobilizuje sobie podobnych ćwierćinteligentów wzbudzając w nich najniższe prostackie instynkty. Nie wiem jaki jest cel promowania tego amoralnego paranoika, który żyje w alternatywnej rzeczywistości zbudowanej na własnych lękach, fobiach i uprzedzeniach? Imbecyl, który, twierdził, że w faszyźmie przecież nie ma nic złego...
matka jeszcze Polka04.08.2022, 08:36
Wektor, bzdury opowiadasz. Za zaszczepienie przeciw ospie dziecka muszę płacić 200 PLN bo siedzę z dzieckiem w domu i nie oddaję do żłobka. Ukraińcy w podobnej sytuacji, nic.
Bezpitolenia04.08.2022, 08:31
I o to właśnie chodzi Rosji: skłócić,obwinić, oczernić, odczłowieczyć...
Arek04.08.2022, 07:15
Po o promujecie tego socjopatę?
Arek04.08.2022, 07:15
Po promujecie tego socjopatę?
heheszkowy rozum04.08.2022, 07:03
@ Wektor
Ty lepiej już nie "myśl"
Wstyd04.08.2022, 00:35
Pajoc w copce.
Wektor04.08.2022, 00:00
Ja myślę, że "góralskie veto", to zakamuflowana konfederacja. Wydaję mi się, że po pierwsze chodzi o to,
żeby grać na takich rozgrzanych emocjach, żeby tutaj pozyskiwać sobie elektorat. Po drugie zastanawiam
się nad czynnikiem wpływu jakichś różnych zewnętrznych sił. Jeśli ktoś dzisiaj publicznie mówi i uważa,
że Stany Zjednoczone są dla Polski zagrożeniem, a nie Rosja, to jest to bardzo ciekawe :).

Nie ma wątpliwości, że Konfederacja jest pełna sprzeczności, że długoterminowym celem Konfederacji jest
pokonanie Prawa i Sprawiedliwości oraz stworzenie na prawicy hegemonii tzw. wolnościowców i narodowców.
Na to właśnie liczyli sympatycy tego ugrupowania. Krzysztof Bosak jednak usilnie podkreślał w kampanii
wyborczej, że narodowcy nie zabierają elektoratu PiS, lecz Pawła Kukiza. I miał rację.

Wyniki wyborów jasno pokazały, że Konfederacja nie przekonała wyborców Dobrej Zmiany, natomiast start
narodowców i korwinistów znacząco wpłynął na klęskę Kukiz?15. Liderzy konfederatów byli pełni optymizmu,
kiedy patrzyli na słupki sondażowe, które dawały im nawet 8 proc. poparcia. Chwalili się również, że popiera
ich duża część młodzieży. Jednak ostatecznie okazało się, że najmłodsi wyborcy poparli PiS. Konfederacji
nie udało się osiągnąć sukcesu wyborczego, co jasno pokazuje, że samo straszenie nie wystarczy, aby zyskać
zaufanie Polaków, nawet tych najmłodszych. Niestety podejmowanie "debilnych decyzji" tak się kończy.

Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i propagandowych ze strony Federacji Rosyjskiej.
Obecnie, przy okazji wojny na Ukrainie, mamy do czynienia z mocnym zintensyfikowaniem tego typu działań.
Coraz większa jest liczba ataków informacyjnych na Polskę, ale także fake newsów, które w czasie prowadzonej
wojny mogą mieć szczególnie groźne skutki.

Ukrainie należy pomagać w miarę możliwości, zostawienie Ukrainy samej sobie, to nic innego jak tylko
kłopoty dla Polski w dalszej perspektywie geopolitycznej. Ktoś, kto tego nie rozumie, nie zna historii.

A na koniec zdjęcie, które lubię, zdjęcie, które mówi wszystko, z czym mamy do czynienia.
Polecam wpisać w Google:
#heheszki #polityka #konfederacja #bosak... - w......s
głos z Podhala03.08.2022, 23:50
100 procent racji. Popieram
zielu03.08.2022, 22:35
Popieramy w pełni, dość dupcenio głupot przez takie pismaki jak wy...
oli03.08.2022, 22:05
To samo mogą powiedzieć Ukraińcy,dlaczego mamy walczyć i ginąć za innych,niech putin celuje rakiety na Polskę.Kwestie historyczne niech rozwiążą po wojnie,a teraz należy pomagać i nie wbijać noża w plecy,jak to inni Polsce robili.Młodych z Ukrainy odsyłać spowrotem aby pomagali swojej ojczyżnie a nie siedzieli w Polsce a inni za nich walczyli.
to już nie Polska03.08.2022, 21:23
Nam nadzieję, że wielu z tutaj piszących to indywidualni wrogowie S.Pitonia.
Inaczej trudno uwierzyć w tak bezdenną głupotę.
Nie są w stanie wybaczyć temu obok, że myśli, że zabiera głos, że wielu go słucha. Trzeba wciągnąć go do kotła - jemu nie pozwolimy się uratować. Takie to jest polskie piekiełko.
Ukraina, to dwa razy większy od Polski kraj a ludności mniej niż w Polsce. Wojną ogarnięte jest zaledwie 20% tego ogromnego kraju. Skąd tu tylu "uchodźców", to chyba cała ludność z wojennych terenów a przecież tak nie jest.
To o czym mówi S. Pitoń wisi na włosku, ale do póki nie braknie drukowanej kasy nic się nie wydarzy. A gdyby co, to wojska okupacyjne w Polsce już dawno ustawowo otrzymały prawo do użycia ostrej amunicji.

Wtedy będziemy wołać by ktoś nas wyzwolił. I 'wyzwoli"

Pani Ścigaj jest takim samym ministrem jak ten pan od chrustu, pomysły tej pani naprawdę są porażające, strach pomyśleć co jeszcze wymyśli.
O przeróżnych przywilejach Ukraińcow od szpitali po uniwersytety nawet nie chce mi się tutaj pisać.

Zobaczymy przy wyborach czy ci co zawładnęli Polską skutecznie wyłączyli nam myślenie przeróżnymi - ujemnymi plusami.
ciekawski03.08.2022, 21:16
@Besala i Tobie podobni.
Ukraina jest państwem ok dwa razy większym od Polski. Działania wojenne, toczą się na ok 10 % terytorium Ukrainy. Ukraina centralna z Kijowem i zachodnia, są wolne od działań wojennych - tam życie toczy się normalnie. Ludzie pracują, wypoczywają na plażach, deptakach, korzystają z restauracji - kawiarń. Ukraińcy sprowadzili z zachodu ponad 240 tysięcy samochodów. Niczego im nie brakuje - to dlaczego rząd ukraiński nie może zadbać o swoich, tylko ich wysyła do Polski, by kosztem Polaków i następnych pokoleń na nich żerować ? Nie mam nic do Ukraińców, którzy uczciwie pracują ale jest bardzo nie w porządku, że duża ich grupa ma większe przywileje niż Polacy, kosztem Polaków. Skoro dzięki decyzji durnych rządzących nadano Ukraińcom Polskie pesele z automatu stali się oni nie uchodźcami a przesiedleńcami. Sytuacja nie do pomyślenia w jakimkolwiek państwie europejskim.
czy to jeszcze Polska?03.08.2022, 18:53
bankier.pl - 2022-07-06 10:38
"Minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj w środę w Studiu PAP mówiła o przygotowywanym przez nią projekcie strategii międzyresortowej mającym pomóc w integracji uchodźców z Ukrainy. "Strategia zakłada przygotowanie z samorządem niedrogich mieszkań komunalnych" - powiedziała."
czy to jeszcze Polska?03.08.2022, 18:48
Państwo skupia się na uchodźcach a Polacy muszą sobie radzić sami. Tak jak rząd zawiódł przy pomocy humanitarnej Ukraińcom tak samo zwodzi w pomocy potrzebującym Polakom, polskim rodzinom. Na szczęście są jeszcze Polacy, którzy pomagają Polakom. Ludzie pomagają ludziom bo rząd ma ich w d..

pulshr.pl - 3 sie 2022 14:26
"Dom z Serca 2" to kontynuacja akcji, w ramach której Budimex we współpracy z innymi firmami wybudował, wyposażył i przekazał do użytku dom dla 16-osobowej rodziny pani Magdy z Radomska.
Tym razem beneficjentami programu została 8-osobowa rodzina pani Iwony oraz pana Krzysztofa. Rodzina oprócz wyzwań związanych z chorobą dwójki dzieci i zapewnieniem im specjalnej opieki, zmaga się z trudną sytuacją finansową. Pani Iwona i pan Krzysztof, aby zapewnić dzieciom lepsze warunki do życia, postanowili wybudować własny dom na odziedziczonej działce. Prace zostały rozpoczęte przez rodzinę, lecz ze względu na trudną sytuację materialną budowa musiała zostać wstrzymana. Budimex we współpracy z innymi firmami pomógł rodzinie zrealizować marzenie i dokończył budowę domu do stanu ?pod klucz?.

Moderator niech wytnie nazwę firmy jeśli uzna nietakt.
kapitan morgan03.08.2022, 18:28
Popieram w 100%. Ktoś ponad podziałami wymyślił diabła w postaci Rosjanina P. Informacje z Ukrainy otrzymujemy z różnych źródeł ale z jednej kuźni. Nie wiadomo, o co tak naprawdę poszło, jak nie wiadomo to może o kasę dla oligarchów bo się po pomarańczowej skończyła.
czy to jeszcze Polska?03.08.2022, 18:08
radiokrakow.pl Poniedziałek, 2022.08.01 16:28

"Miasto Kraków w porozumieniu z UNICEF zaprasza do udziału w BEZPŁATNEJ akcji badań diagnostycznych DLA DZIECI Z UKRAINY prowadzonej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie na Osiedlu Na Skarpie 66."
czy to jeszcze Polska?03.08.2022, 18:05
radiokrakow.pl Dzisiaj 14:23

"W małopolskich przychodniach i szpitalach pracuje już ponad 60 lekarzy oraz dentystów z Ukrainy, którzy uciekli z ojczyzny przed wojną. Medycy mają kilka dróg potwierdzenia swoich kwalifikacji: jedną z nich przewidziała SPECUSTAWA, na mocy której mocy lekarze z Ukrainy mogą otrzymać pozwolenie na pracę z Ministerstwa Zdrowia oraz warunkowe prawo wykonywania zawodu od Okręgowej Izby Lekarskiej. Z takiej możliwości skorzystała m.in. Pani Olha Kryvolap z Iwano-Frankiwska, która właśnie zaczęła pracę jako lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie."
Patriota03.08.2022, 17:53
Stanowisko Pitonia to nie jest stanowisko całej Konfederacji. Mówi bzdury, że niby Ukraina zaatakuje Polskę. On wypowiada się w imieniu struktury Góralskie Veto.
Stanowisko Konfederacji jest takie: Pomoc TAK, przywileje NIE. Na pierwszym miejscu powinien być interes Polski, nie Ukrainy. Powinniśmy dążyć do pokoju.
kasztanka marszałka03.08.2022, 17:25
Popieram od A do Z i jeszcze dorzuciłbym parę kwestii od siebie:
- stop rozbrajaniu polskiej armii
- stop wchodzeniu w tyłek amerykanom
- stop wykorzystywaniu polskiej infrastruktury, zasobów ludzkich i logistycznych na potrzeby rozpętania konfliktu i dla wspierania niepolskiej gospodarki
- cały obecny rząd i osoby sterujące Polską z tylnego siedzenia, wszyscy decydenci i osoby władne odpowiedzialne za obecną sytuację pod Trybunał Stanu, odebrać polskie obywatelstwo i wygnać z Kraju
Zbooj03.08.2022, 16:54
Straszenie i dzielenie Polaków.. Niech sam zapieprza z paletami w Biedronce, albo niech znajdzie połowę tylu chętnych na miejsce Ukraińców. Puki co to Podhalan nie stać na mieszkanie we własnym mieście a ten się bierze za politykę migracyjną.
Pepe03.08.2022, 16:46
Toważyszu pitoń,przelew był w euro czy jeszcze w rublach?
Pepe03.08.2022, 16:45
Toważyszu pitoń,przelew był w euro czy jeszcze w rublach?
nawiedzony pajac03.08.2022, 16:26
coś się temu liderowi z Kościeliska pomieszało w szuflach,wcześniej był za aborcją a teraz chce chronić życie a co powie jutro???
Besala03.08.2022, 16:13
To już nie populizm, to klasyczna głupota i wykorzystywanie toczącej się wojny do uprawiania bardzo, bardzo lokalnej polityki. Dopóki toczy się wojna, dopóki giną ludzie, dopóki są niszczone domy, dopóki dzieci pozbawiane są rodzin, dopóki gwałcone są kobiety naszym ludzkim obowiązkiem jest pomaganie. Ofiary wojny wolałyby nie być ofiarami, wolałyby nie otrzymywać pomocy, wolałyby nie liczyć na czyjąkolwiek życzliwość, wolałyby, aby Pan Pitoń nie wyliczał im czegokolwiek, do czego się nie dołożył. Panie Pioń,nie pitol Pan, jeżeli Pan nie potrafi pomóc ludziom w nieszczęściu, to niech Pan chociaż nie przeszkadza.
Wyrocznia03.08.2022, 16:09
Naiwni Polacy wierzą, że tak samo postąpiliby z nami Ukraińcy i też pomagali. Oj to wy jeszcze Ukraińców nie znacie...
taka prawda03.08.2022, 15:24
Popieram. Rząd powinien w pierwszej kolejności dbać o Polaków. Do lekarza Polak się nie dostanie, ale Ukrainiec bez kolejki. Byliśmy jednorodnym narodem, a teraz 10-15% to już obca nacja.
baciok@03.08.2022, 15:09
Jak w sprawie covida nie popierałem tu tu popieram. Rządzących i opozycje ogarnął jakiś amok proukraiński. Pomagać trzeba ale też należy dbać o POLAKÓW. Oprócz głupot propagandowych typu Cyganie ukradli ruskie człogi, babuszka zatrutymi ciasteczkami wytruła kompanię ruskich, ukraińcy zabili 120 generałów ruskich, zniszczyli 1000 czołgów i 300 samolotów to jeszcze gdzie nie gdzie przemyci się jakiś okruch prawdy. To co wczoraj przeczytałem to że my Jako POLSKA w 90% sponsorujemy w tej chwili Ukrainę, że ruscy zniszczyli atakiem rakietowym te amerykańskie wyrzutnie rakiet Himars.
To ze szkołami prawda , to ze szpitalami też prawda, Rzeszów też staje się Ukraiński. W końcu to stolica Zakierzońskiego kraju. Problemy dopiero się zaczną
pp03.08.2022, 14:55
Ludzie pokroju Piotonia są smiertelnie niebezpieczni dla polakow! Zyja ze spiskow karmia sie i karmia swoja sekteblednym przekazem Tak bylo z coidem teraz z wojna na ukrainie !-Vkolumna ma twarz i przekaz Pitonia i jego sekty
nem03.08.2022, 13:35
Z sensem jest tylko to, co tłustą czcionką na początku. Potem to jakieś luźne niepoukładane mamrotanie bez sensu i złorzeczenia pod nosem
Mama03.08.2022, 12:36
Mama
Logiczny03.08.2022, 12:33
Agent Putina w akcji. Naziole z Konfederacji. Gość ma parcie na szkło i porusza drażliwe tematy żeby o nim było słychać. Dramat.
janina03.08.2022, 12:01
Popieram
cudok nad cudokami03.08.2022, 10:54
ten osobnik już całkowicie się skompromitował swoimi wypowiedziami,tylko na siłę jest promowany przez ten portal?
Stasek03.08.2022, 10:35
mam pytanie do moderatora /.../

Moderator (ten od komentarzy) - moderator@podhale24.pl
Redakcja (w sprawie tekstów publikowanych na stronie) - redakcja@podhale24.pl
M.
misiek z Krupówek03.08.2022, 10:17
pitonizacja jak putinizacja!
STAŚ03.08.2022, 10:02
Nie jest to, dobry czas na kopanie się ! Trzeba zaradzić, nie różnić !
Zdzichu03.08.2022, 09:57
Konfederussia w pełnej krasie brakuje jeszcze tylko tego bohatera z dredami co skomlal w szpitalu ratujcie mnie bo umieram na covid.
Osiol03.08.2022, 08:54
Czy to jeszcze polska czy już UKROPOL czy POLIN
Dla polskich dzieci niema stypendiów bo...
Pożyczyliśmy 9mln euro i daliśmy im( na 2mc wypłat dla służb i wojska) w wrześniu kolejna pozyczka i darowizna
Spec ustawy
Gdzie jest Grom, Formoza...
NBP jako jedyny na świecie ratuje ich walutę a swoją tym dołuje...
Dotacji na nich z UE nie będzie bo jak dostali pesel to przesiedleńcy nie uchodzcy...
Zwolniono z pit (7tys m/c) lekarstwa Piorytet do lekarza....
Czy to jeszcze polska?
W/g doktryny wojennej Brzezińskiego najlepiej do pokonania R nadają się Polacy więc geniusze amerykańscy realizują projekt pokonania R rękami Polaków plus U (podzielić na kawałki R i obrabować ze złóż) i do tego jesteśmy im potrzebni oczywiście oni z,, tylu''będą nam dostarczać starą broń jak czołgi z gratowiska na pustyni Newada no i każą jeszcze sobie za nią zapłacić (zastaw wody polskie) lub lasy
To co widać to dopiero przegrupowanie przed atakiem
Czy tajnymi umowami jesteśmy już UKROPOL?
Przecież o broń atomowa na tym terenie czy wojska usa(co jest przyczyną obecnego stanu na U) nikt nas nie pytał zdecydowano za nas
&03.08.2022, 08:15
Czy ten cudok w kapeluszu to ten, co twierdził, że covid to lekka i przyjemna choroba ?
radykalny Benek03.08.2022, 08:05
Stop pitonizacji Zakopanego
Góralka03.08.2022, 08:00
Popieram w całej rozciągłości.
PasterzPPP03.08.2022, 07:53
Zamiast Russia Today można oglądać Góralskie Veto, przydatne dla takich jak ja którzy nie znają rosyjskiego.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl