05.08.2022, 09:50 | czytano: 2393

Impreza wynalazcy w Rabce-Zdroju

zdj. mat. prasowy
RABKA-ZDRÓJ. W sobotę w Rabkolandzie na ciekawych świata młodych ludzi - czeka nie lada gratka.
Krucabomba to postać z Parku Rozrywki Rabkoland. Ten niezwykle pomysłowy wynalazca podczas sobotniej imprezy zainspiruje dzieci do odkrywania i poznawania świata poprzez eksperymenty i warsztaty.
"Krucabomba, czyli Jędrek Wróbel - jak nikt - zna się na urządzeniach mechanicznych. Jego największy wynalazek, Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni, przez pomyłkę sprowadził do Rabkolandu wszystkie niezwykłe krainy, które obecnie cieszą młodszych i starszych gości. Do cech Krucabomby, które niewątpliwie powinien mieć też każdy wynalazca należą: zainteresowanie otaczającym światem, umiejętność konstruowania i stałe poszukiwanie rozwiązań pojawiających się problemów. Aby pobudzić rozwój tych cech u dzieci, na odwiedzających Rabkoland w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, czekać będzie wiele ciekawych wyzwań" - zapowiadają organizatorzy.

Dla małych fanów eksperymentów zaplanowano chemiczne atrakcje. Profesjonaliści z Chemical World przygotowali specjalne pokazy, a także wykonają z dziećmi slime, czyli specjalną masę plastyczną, która jest kolorowa, ciągnąca i możemy ją wykorzystać na tysiąc sposobów – wystarczy tylko użyć wyobraźni. Przygotowane własnoręcznie zabawki dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.


Wynalazca zadbał także o tych, którzy zamiast chemii wolą prace manualne i techniczne. Dlatego tego dnia Rabkoland odwiedzi również zaprzyjaźniony stolarz specjalizujący się w organizacji warsztatów dla dzieci. Zajęcia stolarskie odbędą się tego dnia aż trzykrotnie. Przewidziano także budowę kartonowej lokomotywy, czy zdobienie plastrów drewna.


opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl