05.08.2022, 15:36 | czytano: 1734

Paraliż drogowy przez zamknięte Chramcówki (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Przez dwa dni zamknięta była jedna z wjazdowych ulic do Zakopanego. Alternatywne drogi tonęły w korkach.
Poranne korki w Zakopanem jeszcze nigdy nie były tak duże. Kierowcy wjeżdżający do Zakopanego od strony Poronina za pierwszym rondem im. Dra Andrzeja Chramca mieli do wyboru ul. Nowotarską prowadzącą w kierunku zachodnim i ul. Chramcówki w kierunku południowym. Zamknięcie jednej z ulic sparaliżowało ruch w mieście.
Całkowicie zakorkowana została nie tylko ul. Nowotarska, która musiała przejąć całe obciążenie ruchu pojazdów wjeżdżających do miasta, ale także ul. Jana Kasprowicza oraz wszystkie alternatywne mniejsze drogi.

Największe korki tworzą się w godzinach porannych oraz wieczornych, kiedy turyści oraz osoby pracujące w centrum Zakopanego starają dostać się do miasta, a następnie je opuścić.

Dziś już to utrudnienie zniknie, drogowcom udało się wczesnym popołudniem zakończyć prace i udostępnić kierowcom drogę.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ze wsi07.08.2022, 11:03
To musi być fejk bo w normalnej wsi to by ten ruch przejęła obwodnica wsi planowana od lat 70-tych, skrupulatnie wdrażana w życie i realizowana etapami zgodnie z wieloletnim planem rozwoju komunikacyjnego i urbanistycznego wsi. /.../
Odsyłam do regulaminu na dole strony. Moderator.

mipie06.08.2022, 12:46
Całkowicie zakorkowana została nie tylko ul. Nowotarska, która musiała przejąć całe obciążenie ruchu pojazdów wjeżdżających do wsi (miasta?).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl