07.08.2022, 18:53 | czytano: 2026

Chramcówki otwarte, ale jeszcze nie skończone. Co się zmieniło? (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Drogowcy nie zakończyli jeszcze prac na remontowanym odcinku ul. Chramcówki. Zniknęło jedno przejście, pojawiła się za to wysepka. Zlikwidowano także miejsca parkingowe.
W czwartek i piątek (4-5 sierpnia) zakopiańskie Chramcówki zostały zamknięte dla ruchu ze względu na prowadzone prace. Drogowcy bardzo szybko uporali się z położeniem kolejnych warstw asfaltu i jeszcze przed czasem udostępnili kierowcom przejazd.
Poza nową warstwą asfaltu w okolicach skrzyżowania ul. Chramcówki z ul. Gimnazjalną kierowców czeka nowość. Pomiędzy pasami ruchu pojawiła się wysepka. Zniknęło także przejście dla pieszych, które znajdowało się na wprost wejścia do sklepu NETTO. Nie ma także zatoki postojowej dla samochodów osobowych.

Na remontowanym odcinku Chramcówek brakuje jeszcze oznakowania poziomego. Niebawem jednak mają pojawić się na nowym asfalcie białe pasy.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
zakopiańska masakra piłą spalinową08.08.2022, 08:30
@KJ, ma rację. Boję się za każdym razem kiedy UM ogłasza remont bo jestem pewien że pod topór pójdą zdrowe wiekowe drzewa i inna zieleń.
Brak konsultacji społecznych, pogarda dla mieszkańców, betonoza, inwestycja w celu przepalenia pieniędzy, brak wizji rozwoju.
Myśląca08.08.2022, 08:22
I po co likwidować przejście naprzeciw tesco (teraz netto),ktore całe życie tam było ludzie do apteki czy sklepu przechodzili... teraz i tak będą przechodzić bo przyzwyczajeni i babcia nie będzie z wózkiem szła aż do dworca aby przejść i stwarzać będzie to niebezpieczeństwo a co za tym idzie dalsze korki BEZSENS a drzew szkoda pustynia się robi potem płacz że takie susze
KJ07.08.2022, 22:17
Co się zmieniło ? na odcinku ok. 60 metrów wycięto 5 drzew w tym piękny klon - jawor i stary jesion, zlikwidowano też trawnik oddzielający chodnik od drogi.Była to zieleń naturalna nie wymagająca nakładów finansowych. Wybrukowano cały chodnik tej szerokości co jezdnia,
na którym Urząd ustawi prawdopodobnie rząd kosztownych donic.
Tak zaplanowany remont doprowadził do dewastacji środowiska naturalnego
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl