11.08.2022, 16:42 | czytano: 14012

Potrzebna pomoc dla pracownika, który miał wypadek na budowie zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu

Fot. Archiwum prywatne
W internecie uruchomiona została zbiórka pieniędzy na rzecz 47-letniego Rafała Worwy z Rabki-Zdroju. 1 sierpnia na placu budowy na terenie Lasku mężczyzna spadł z wiaduktu, z wysokości około 7 metrów, na ziemię. - Ze zdrowego i sprawnego mężczyzny stał się na chwilę obecną osobą wymagającą stałej opieki - podkreślają jego najbliżsi.
- Od paru lat, nasz kochany brat Rafał (Kuba) pracował ciężko na budowie zakopianki - piszą na portalu zrzutka.pl jego najbliżsi. - Wszystko było w porządku aż do 01.08.2022r. W tym dniu dostaliśmy wiadomość, że uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy. Spadł z wysokości 7 metrów na betonowe podłoże. Przeżył. W skutek upadku połamane zostały żebra, które przebiły jedno płuco. Śledziona, wątroba, serce i nerki zostały stłuczone. Doznał też złamania ręki. Nadal przebywa w szpitalu. Lekarze powiedzieli, że proces dochodzenia do sprawności może potrwać minimum pół roku. Przez ten czas nie będzie zdolny do pracy. Konieczna będzie rehabilitacja, aby jak najszybciej doszedł do siebie i mógł zacząć żyć jak przed wypadkiem. Mamy nadzieję, że to szybko nastąpi. Niestety, w związku z zaistniałą sytuacją, potrzebne będą środki do realizacji celu, jakim jest powrót do zdrowia naszego brata.
- Ze zdrowego i sprawnego mężczyzny stał się na chwilę obecną osobą wymagającą stałej opieki. Nie jest w stanie się poruszać o własnych siłach, każdy ruch sprawia mu duży ból. Całą rodziną pomagamy mu jak możemy. Rafał jest osobą, która nie użala się nad sobą i nigdy nie prosi o pomoc. Niestety, w obecnej sytuacji jest zmuszony schować swoją ''męską dumę'' do kieszeni. Dlatego też bardzo prosimy każdego, kto tylko może o wsparcie Rafała w jego drodze do sprawności - dodają.oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rabka20.08.2022, 17:58
Rafał był ubezpieczony, pracował legalnie. Pieniądze na rehabilitację są potrzebne na już... Gdyby miał czekać na odszkodowanie i wtedy dopiero zacząć rehabilitację to już by było za późno. Komentarz pani moniki jest poniżej poziomu... Mam nadzieję że Rafał tego nie czyta, ponieważ psychicznie też jest napewno nieciekawie, z dnia na dzień stracić całą swoją sprawność... Jakby pani potrzebowała to może uda mi się dowiedzieć gdzie leży to wybrała by się pani w odwiedziny i powiedziała mu co pani leży na sercu..
Jo13.08.2022, 21:07
Jak byłby to Ukrainiec to PIS leczył by go w MEZ w Warszawie
Jo13.08.2022, 21:07
Jak byłby to Ukrainiec to PIS leczył by go w MEZ w Warszawie
Wakt12.08.2022, 21:41
Łatwo osądzać poszkodowanego, pracodawcę, służbę zdrowia itd. nie znajac faktów. To zdaje się zbiórka dobrowolna, chcę - pomagam, nie - nie pomagam. Po co te oceny, morały i wnioski na podstawie .. no własnie czego? Nie życzę nikomu znalezienie się w podobnej sytuacji.
Kaśka12.08.2022, 20:10
Pani Moniko czytam i nie wierze.Na rehabilitacje z funduszu czeka się nawet rok nikogo nie obchodzi że jest potrzebna na już, nie każdy w tym kraju może sibie pozwolic na takie "oszczędności" czyli płacenie za rehabilitacje z własnej kieszeni.Ja płaciłam za rehabilitacje +za wypożyczenie maszyny do rehabilitacji, jedno i drugie osobno i to za dobe,razy ilość dni w miesiącu i razy miesięcy to wychodzi kolosalna kwota.To jest żenujące
a nie to że człowiek chce stanąć na nogi zeby dalej pracować i prosi o pomoc.To 15 koła to mu pewnie nawet na połowę nie starczy. Życzę dużo zdrówka wszystkim.
Asia12.08.2022, 15:00
Co się dzieje w tym naszym chorym kraju.Bez przerwy prośby o wpłatę, a co z ubezpieczeniem,po co my płacimy.Nic tylko obywatele płaćcie, wpłacajcie,pomagajcie.To jest chore.A Panu Życzę zdrowia.
Wii12.08.2022, 09:55
Ja się pytam gdzie idzie comiesięczny haracz, który płacimy do ZUS?? Gdzie są te pieniądze.
zpodhalanskiej12.08.2022, 09:00
To co nie ubezpieczony byl czy ubezpieczenie nie gwarantuje leczenia? w kraju prawa i sparwiedliwosci?
Ęą12.08.2022, 08:12
No właśnie jak to z ubezpieczeniem w tym wypadku? Czy na budowach dalej czarna strefa?
Ęą12.08.2022, 08:12
No właśnie jak to z ubezpieczeniem w tym wypadku? Czy na budowach dalej czarna strefa?
Monika12.08.2022, 05:23
Bez przesady. Są ludzie, którzy ulegają poważniejszym wypadkom i tracą zdolność do pracy na wiele lat. Na pół roku i 15 tys.zł oszczędności powinien być każdy przygotowany. Sorry, ale dla mnie proszenie o pomoc w tej sytuacji jest żenujące.
Ludzie zacznijcie myśleć przyszłościowo o sobie.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę i przewartościowania swojej sytuacji.
Smok11.08.2022, 21:21
Trzym się byku, dasz radę! Wrócisz do pełnej sprawności!
Mm11.08.2022, 19:46
Nie był ubezpieczony jak to na budowie może pracodawca mu pomoże
Aa11.08.2022, 19:15
Ludzie, zastanówcie się co się dzieje ze składkami na które ciężko pracujecie, przecież każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji. Służba zdrowia w naszym kraju to farsa, pomyślcie o tym zanim oddacie głos na pseudopatriotow w następnych wyborach. Panu Rafałowi życzę dużo zdrowia i wytrwałości.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl