12.08.2022, 13:44 | czytano: 2030

Na drogach prowadzona jest akcja "Prędkość"

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Dziś na drogach trwają policyjne działania pod hasłem "Prędkość". Celem jest wyłapanie kierowców, którzy lekceważą limity prędkości.
Dziś rozpoczyna się wydłużony czas wolny od pracy. Małopolscy policjanci ruchu drogowego przestrzegają przed niebezpiecznymi sytuacjami na drogach. "Dla wielu to czas wyjazdów i spotkań w gronie bliskich. Doświadczenia pokazują, że w tym czasie dodatkowo z uwagi na okres wakacyjny na drogach zwłaszcza prowadzących do atrakcyjnych miejscowości pojawia się więcej niż zwykle pojazdów. Może to powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - przestrzegają.
Nad bezpieczeństwem podróżnych będą czuwać małopolscy policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze, przede wszystkim będą nadzorować główne ciągi komunikacyjne województwa, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się zatorów będą upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe. Policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, w szczególności na:
- nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu; niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików lub urządzeń przytrzymujących dla dzieci);
- kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu;
- wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj prowadzone są ogólnopolskie działania „Prędkość”, których celem będzie ujawnianie wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. To właśnie z tej przyczyny dochodzi do najgroźniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Latem na drogach pojawia się więcej niż zwykle rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi czy też urządzeniami transportu osobistego. - Są to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo wypadku na drodze. Prosimy tych użytkowników dróg o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, rozsądne korzystanie z tych pojazdów, aby nie narazić siebie ani innych na utratę zdrowia czy życia. Kierujących samochodami prosimy o zwrócenie uwagi na tych uczestników ruchu drogowego. Zwracamy się z apelem do motocyklistów o rozważną i bezpieczną jazdę - dodają funkcjonariusze Policji.

Przypominamy o ograniczeniach w ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:
12 sierpnia (piątek) – w godz. 18.00 – 22.00;
13 sierpnia (sobota) – w godz. 8.00 – 14.00;
14 sierpnia (niedziela) – w godz. 8.00 – 22.00;
15 sierpnia (poniedziałek) – w godz. 8.00 – 22.00.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl