12.08.2022, 19:04 | czytano: 12586

20. Jarmark Podhalański oficjalnie otwarty (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Wczoraj sprawdzałem, nie było możliwości, by przez internet znaleźć w Nowym Targu i najbliższej okolicy wolnych miejsc noclegowych. Cieszę się, że jarmark stał się imprezą tak rozpoznawalną - mówił otwierając oficjalnie Jarmark Podhalański burmistrz Grzegorz Watycha.
Ze względu na pandemię COVID-19, jubileuszowa, sztandarowa nowotarska impreza musiała zostać odłożona w czasie, w końcu jednak doszła do skutku. Rozpoczęła się pochodem sprzed Miejskiego Centrum Kultury na Rynek, w którym paradowali m.in. politycy, samorządowcy, stowarzyszenia sportowe i kulturalne, fundacje, organizacje, zespoły regionalne i mieszkańcy Miasta.
Na scenie przed ratuszem przyszła pora na oficjalne otwarcie i krótkie przemówienia gości - posłanki Anny Paluch, wiceprzewodniczącego Sejmiku Małopolski Jana Piczury, starosty Krzysztofa Fabera i ministra sportu i turystyki Andrzeja Gut-Mostowego, który przy okazji szczególnie pozdrawiał nowotarskich hokeistów i zapowiadał ich wspieranie.
Pozdrowienia od mieszkańców zaprzyjaźnionego Nowego Targu na Powiślu przekazał mieszkańcom Nowego Targu na Podhalu sołtys Mirosław Śrutkowski, z kolei najkrótsze wystąpienie wygłosił Rudolf Urbanowicz zastępca primatora Liptowskiego Mikulasza: - Liptowski Mikulasz wita Nowy Targ. Jedzcie, pijcie, bawcie się.

Po kilkunastominutowej części oficjalnej przyszła pora na kolejne punkty programu, czyli prezentacje drużyn NKP Podhale i KH Podhale Nowy Targ oraz występy „Małych Śwarnych” i „Hyrnych”.

W programie pierwszego dnia trzydniowej imprezy jeszcze zespół folkowy „Tryptyk” i grupa BLUE, a potem już pora na gwiazdy wieczoru - o 21.10 początek koncertu Cleo, a o 22.30 - Lemon.

Oczywiście wszystkie wydarzenia kulturalne odbywają się w otoczeniu kilkudziesięciu stoisk twórców ludowych i kupców, którym burmistrz Watycha życzył ze sceny wielu odwiedzających i dobrych utargów.
p/

Byłeś na Jarmarku Podhalańskim? A może dopiero się wybierasz? Podziel się swoimi zdjęciami! Dodaj je na alert.podhale24.pl! Kliknij, wybierz zakładkę "Jarmark Podhalański", dodaj fotki i może kilka słów. Na autorów najlepszych wpisów czekają niespodzianki od podhale24.pl!
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
senior17.08.2022, 15:49
Z obserwacji i z tego co ludzie mówia, Urzad wybrał kolejnego dyrektora, który uprawia sobie swoje poletko na miejskim organizmie. Tylko czekać jak powie ze sceny jak poprzednik, że jest 'mokiem". Bez tego doświadczonego zespołu, który posiada to by się /.../ chłopak.
venti14.08.2022, 23:30
JPRDL.Paluchowa znowu lans robi ,nie wiem tylko po co i kto ja zaprasza??????
Pik13.08.2022, 09:33
Dyrektor to ma dobrze. Tak miło piszczały panie jak go widziały na scenie. Też bym tak chciał
Zuza13.08.2022, 01:42
To Andrzej uczynił
smerf12.08.2022, 21:36
O widzę samo Pisiorstwo ,ale wydażenie
i tak dzień za dniem12.08.2022, 20:19
Przekupnie w komplecie.
Magik12.08.2022, 19:43
pasztetowa znowu bryluje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl