13.08.2022, 08:50 | czytano: 2793

Scena festiwalowa niemal gotowa (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Na dolnej Równi Krupowej budowana jest scena oraz zadaszenie dla publiczności, która będzie oglądać występy górali z całego świata podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.
Scena, na której prezentować się będą górale z całego świata jest już niemal ukończona. Niebawem pojawią się dekoracje, które dodadzą blasku występom.
Tegoroczną nowością jest specjalne zadaszenie, które ma ochronić publiczność przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Specjalny namiot oraz drewniane podesty mają uchronić festiwalowych widzów przed opadami deszczu.

Otwarta scena zastąpiła cyrkowy namiot już w zeszłym roku. Zmiana ma zapewnić większe bezpieczeństwo sanitarne osobom znajdującym się na widowni. Rozwiązanie z otwartą sceną sprawdziło się na tyle, że i w tym roku zamiast "chuścianej izby" - zbudowano scenę.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
jolasia13.08.2022, 12:24
Ten namiot to tylko dla tzw. notabli, a gdzie ludzie mają usiąść? Niestety, tegoroczny specjalny namiot to jakaś kpina. Cyrkowy namiot, był jaki był, ale uchronił wszystkich od deszczu czy burzy , podczas występów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl