14.08.2022, 16:52 | czytano: 5216

Brzeski przegrał z sędziami

zdj. NKSW Holy Team
Nie milkną echa walki Łukasza Brzeskiego - zawodnika MMA, wychowanka Nowotarskiego Klubu Sportów Walki, który minionej nocy zadebiutował na gali Ultimate Fighting Championship (UFC) w San Diego.
Zakontraktowana na trzy rundy po 5 minut walka rozpoczęła się przed północą naszego czasu. Jak pisaliśmy wcześniej zapowiadając to wydarzenie jako debiut naszego fightera na arenie największej organizacji MMA na świecie, przeciwnikiem Brzeskiego był Słowak Martin Buday. Obaj zawodnicy kontrakt z UFC wywalczyli jesienią ubiegłego roku podczas gali w Las Vegas, ale Słowak zdążył już stanąć na ringu w kwietniu tego roku pokonując Chrisa Burnetta z Hiszpanii.
Obaj zawodnicy zwykli swoje dotychczasowe walki kończyć przed czasem, można więc było spodziewać się wczoraj ciekawego widowiska. Tak się jednak nie stało, starcie nie było dynamiczne i raczej nie zapadłoby w pamięć gdyby nie werdykt sędziów, którzy jako zwycięzcę tego pojedynku wskazali Budaya. Co prawda ich decyzja nie była jednogłośną, ale stosunkiem 2:1 pierwsze zwycięstwo wymknęło się Brzeskiemu, który zdaniem wielu był zdecydowanie lepszy.

Branżowe media w Polsce, na świecie są zaskoczone oceną spotkania jakiej dokonali sędziowie. Brzeski wyprowadził więcej ciosów, więcej razy trafił i to w każdej z liczonych kategorii - ataku na głowę, ciało i nogi!


Widowisko mimo, że nie porywało było kwadransem dobrego rzemiosła walki, w którym to Brzeski robił zdecydowanie lepsze wrażenie co najmniej w pierwszych dwóch rundach. Sporo lżejszy od Budaya - Brzeski kąsał przeciwnika mocnymi uderzeniem i kopnięciami, na które Buday nie znajdował recepty. W ostatniej rundzie obaj pojęli próby zakończenia walki ale bezskutecznie i wynik pozostał w rękach jurorów.

Specjaliści od mieszanych sztuk walki związani z najpopularniejszymi portalami o MMA nie mieli wątpliwości. Na trzynastu zapytanych tylko Tyler Treese z sherdoug.com wskazał wynik na korzyść Budaya.
Jillian DeCoursey, Steve Duncan w mma.uno, Alex Behunin z Cageside Press, Ryan Federick z wrestlingobserver.com, Keith Shillan z sherdog.com, Mattew Wells z MMAJunkie.com, Tristen Critchfield z sherdog.com, Mike Sloan z sherpdog.com I przedstawiciele MMAMania.com, Combatpress.com i BloodyElbow.com punktowali 28-29 na korzyść Polaka. Jeden z przedstawicieli MMAJunkie.com nawet 27-30!

wo/ zdj. NKSW Hoły Team
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kazik16.08.2022, 15:25
Przegrał to przegrał, po co to podważać...
Najważniejsze to że przegrał z lepszym od siebie i musi to zaakceptować.
Na podhalu sukcesy odnoszą tylko hokeiści, mógł inną dziedzinę wybrać były by sukcesy i zarabki, a nie tułać się po swiecie zeby 10 tyś $ przywieść...
Bokser15.08.2022, 10:04
Sędzia jest po to aby wydać sprawiedliwy werdykt...I wydał,nie takie walki sędziował/li i nie wierzę tutaj w niesprawiedliwość..nowotarzanie myśleli że są górą bo z teamu Wojtka i należy się zwycienstwo,a jest inaczej lepszy zawsze wygrywa...
Autor tego komentarza15.08.2022, 09:50
Slovak ma większy brzuf to wygrał , przycisnon brzuchem do parkietu i po sprawie
Chudy kajman15.08.2022, 07:46
Każdy wiekszy znawca od sędziów, przegrał to przegrał po co drążyć temat, sędziowie wiedzą co punktują
Po oglądnięciu pojedynku nie byłem pewny wyniku, b15.08.2022, 05:58
Wyrocznia
Pompek14.08.2022, 19:17
ktoś obstawił wynik i miał wygrać, to wygrał
J. S.14.08.2022, 17:11
Nie był lepszy. To tylko opinia teamu Brzeskiego. Sędziowie słusznie podjęli decyzję.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl