16.08.2022, 20:34 | czytano: 3924

Niesprawny autobus woził turystów z Zakopanego nad Morskiego Oko

Fot. ITD Małopolska
Autobus wykonujący przewóz osób na trasie z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej miał kompletnie przerdzewiałe i popękane elementy konstrukcyjne. Inspekcja Transportu Drogowego wycofała go z dalszej jazdy i zatrzymała kierowcy dowód rejestracyjny. Za poważne zaniedbanie stanu technicznego wszczęto wobec przewoźnika postępowanie administracyjne.
We wtorek (16 sierpnia), na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Palenicy Białczańskiej, patrol z małopolskiej ITD zatrzymał do kontroli autobus należący do lokalnego przedsiębiorcy. Autobusem wykonywano okazjonalny przewóz 25 pasażerów na trasie Zakopane - Palenica Białczańska. Stan techniczny autobusu wzbudził szereg zastrzeżeń. W tylnej części pojazdu, za osią napędową, stwierdzono popękane elementy nośne nadwozia – poprzeczki. Oprócz tego uszkodzone były też elementy konstrukcyjne ramy odpowiadające za mocowanie do niej nadwozia. Niektóre podłużnice i poprzeczki były tak mocno skorodowane, że w ogóle nie spełniały swojej funkcji.


Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego autobusu i zakazali kierowcy dalszej jazdy. Przewoźnik musiał zapewnić pasażerom zastępczy transport. Za dopuszczenie do ruchu drogowego pojazdów z niebezpiecznymi usterkami wszczęto postępowania administracyjne. Grozi za to kara pieniężna.

oprac. r/ ITD Małopolska
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zakopianka19.08.2022, 09:06
Przecież połowa składu busów w Zakopanem nie nadaje się do jazdy a jeździ. Raz to całą drogę na flaku w jednym kole jechaliśmy, kierowca w ogóle się nie przejął. Tu jest potrzeba normalna komunikacja miejsca. Kierowcy znajdą pracę.
z tąd18.08.2022, 20:08
ITD(krokodyle) ma lepsze pojazdy ponad ośmioletnie? Kto im na badaniach technicznych podskoczy?
Partyzant17.08.2022, 07:44
Faktycznie, odkryli Hameryke.
Cały transport nad Morskie Łocko to jedna wielka patologia w wykonaniu Góralskich Januszeksów. Skoro się nie oplaca tak jak to mają w zwyczaju mówić, to czemu ciągle to robią?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl