17.08.2022, 18:24 | czytano: 5000

Akcja "Alkohol i narkotyki"

6 policjantów, kilka punktów kontrolnych, 432 przeprowadzone badania i troje zatrzymanych kierowców. To efekty akcji zakopiańskiej drogówki "Alkohol i narkotyki" prowadzonej w miniony wtorek rano.
Podczas kolejnej już akcji policjanci zakopiańskiej drogówki skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja trwająca od g. 6 rano do g. 9.00 w miniony wtorek miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie” bądź pod wpływem narkotyków.
Podczas działań wykorzystano dostępny sprzęt do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców. Na drogach powiatu tatrzańskiego zorganizowano kilka punktów kontrolnych w których drogówka sprawdziła stan trzeźwości 432 kierujących. W efekcie zatrzymano trzy osoby, które zdecydowały się prowadzić swoje auto w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Dwie osoby kierowały po alkoholu, a jedna po użyciu narkotyków. Kierującym już zatrzymano prawa jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl