21.08.2022, 13:38 | czytano: 2343

Tegoroczny Tatra Fest Bieg 2022 wygrali Natalia Tomasiak i Roman Ficek (zdjęcia)

zdj. Anna Manuela Grzelak
Skrócone z powodu załamania pogody Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra okazały się sporym wyzwaniem dla zawodników. - W czerwcu biegałam w Dolomitach, ale uważam, że dzisiejsza trasa była dużo trudniejsza technicznie - mówiła Natalia Tomasiak, pierwsza kobieta na mecie. Nagrody wręczała m.in. Justyna Kowalczyk-Tekieli.
Tytuł mistrza po raz kolejny wywalczył Roman Ficek. Niepewny swojej formy po niedawnych problemach ze zdrowiem zdominował stawkę, meldując się z powrotem w Zakopanem po 8 godzinach i 31 minutach. - Konkretna trasa i konkretny bieg. Prawdziwy Skyrunning w Polsce i jedyne góry do takiego biegania. Całym sercem mogę polecić ten bieg komuś, kto lubi wyzwania i prawdziwe bieganie górskie - mówił, gdy już złapał nieco tchu.
Znacząco pogarszające się warunki pogodowe i troska o bezpieczeństwo zmusiły organizatorów do skrócenia biegu. Poza czołówką, która wyprzedziła załamanie, zawodnicy zostali sklasyfikowani według czasów na punkcie przy Schronisku na Hali Ornak. Dzięki temu ograniczono liczbę zawodników, którzy raz jeszcze wbiegali na tatrzańskie szczyty.

Ostatecznie podium w klasyfikacji męskiej wyglądało następująco:
1. Roman Ficek 8:31:05
2. Robert Faron 9:02:37
3. Aleksander Badowski 9:22:07

Z kolei wśród pań najwyższe lokaty zgarnęły:
1. Natalia Tomasiak 10:40:14
2. Małgorzata Moczulska 11:09:29
3. Natalia Paulina Barosz 11:21:21

Pełne wyniki Tatra Fest Bieg 2022: https://www.bgtimesport.pl/online/open/zaw_id/564/bieg/TFB
Aleksander Badowski nie krył, że za jego sukcesem stało przygotowanie do specyficznych tatrzańskich trudności. - Przygotowując się, spędziłem tu trzy tygodnie w lipcu, a teraz jeszcze dwa tygodnie przed samym biegiem, także bieganie po Tatrach nie jest mi obce. Wiedziałem, na co się piszę oraz z czym będę się zmagać - mówił po biegu.

Zorganizowano także piknik charytatywny „Biegnijmy razem” - prowadzono zbiórkę pieniędzy dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem.

mat. prasowy, s/ zdj. Anna Manuela Grzelak
Może Cię zainteresować
komentarze
karaluch21.08.2022, 15:31
Szkoda że na głównym zdjęciu zabrakło zwycięzcy Romana Ficka a znalazło sie dla Kowalczykowej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl