22.08.2022, 11:54 | czytano: 4743

Regionalne Zawody w powożeniu sportowym i zrywce drewna (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Na hipodromie w Ludźmierzu rozegrane zostały dwudniowe zawody powożeniu sportowym oraz konkurs zrywki drewna.
W "zrywce" startowało 13 zawodników. Zwyciężył Andrzej Moskała z Ostrowska, przed Kacprem Sulką z Nowego Targu i Janem Wróblem z Nowego Targu.
W powożeniu sportowym, gdzie na wynik końcowy złożyły się zawody w ujeżdżaniu, maraton i oraz zręczność powożenia - wygrali Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski koń Hando (KWPN) oraz Tadeusz Andrys / Miłosz Tarka - konie Portos i Legato.

Oto szczegółowe wyniki:

UJEŻDŻANIE
single
1. Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski Hando (KWPN)
2. Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski Hultaj (śl)
3. Wojciech Pożdał / Beata Pożdał Hrabia (śl)
4. Jacek Pożdał / Tomasz Pożdał Zofik (sp)
5. Paweł Pasiut / Tomasz Pożdał Lajla (śl)
6. Damian Szeleść / Katarzyna Żmuda Brentina (śl)
7. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Salsa-S (śl)
8. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Dartel (KWPN)
9. 11 Krystian Nocoń / Stanisław Śledź Agnes (śl)
10. 3 Katarzyna Żmuda / Damian Szeleść Branka (m)
11. 19 Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Zarzuela (t.szlach)
12. 12 Paweł Pełka / Stanisław Śledź Fenomen BF (śl)
13. 18 Tomasz Franczak / Paweł Franczak Panam (śl)

pary
1. Tadeusz Andrys / Miłosz Tarka Portos (sp), Legato (śl)
2. Marcin Śledź / Stanisław Śledź Narona (KWPN), Doc (KWPN)
3. Stanisław Stasiowski / Tomasz Krajewski Alergia-S (śl), Bora-S (śl)
4. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Szkuner (m), Aktor (wlkp)
5. Tomasz Krajewski / Stanisław Stasiowski Amazonka-S (śl), Argentyna-S (śl)
6. Józef Galica-Teremulka / Andrzej Chotarski Malwa (sp), Fiesta (sp)
7. 10 Tomasz Pełka / Stanisław Śledź Metys (śl) , Książę (sp)

startowało 20 zawodników / ukończyło 20

MARATON
single
1. Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski Hando (KWPN)
2. Paweł Pasiut / Tomasz Pożdał Lajla (śl)
3. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Dartel (KWPN)
4. Jacek Pożdał / Tomasz Pożdał Zofik (sp)
5. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Zarzuela (t.szlach)
6. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Salsa-S (śl)
7. Katarzyna Żmuda / Damian Szeleść Branka (m)
8. Wojciech Pożdał / Beata Pożdał Hrabia (śl)
9. Krystian Nocoń / Stanisław Śledź Agnes (śl)
10. Paweł Pełka / Stanisław Śledź Fenomen BF (śl)
11. Tomasz Franczak / Paweł Franczak Panam (śl)

pary
1. Tadeusz Andrys / Miłosz Tarka Portos (sp), Legato (śl)
2. Tomasz Krajewski / Stanisław Stasiowski Amazonka-S (śl), Argentyna-S (śl)
3. Tomasz Pełka / Stanisław Śledź Metys (śl) , Książę (sp)
4. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Szkuner (m), Aktor (wlkp)
5. Stanisław Stasiowski / Tomasz Krajewski Alergia-S (śl), Bora-S (śl)
6. Marcin Śledź / Stanisław Śledź Narona (KWPN), Doc (KWPN)

Startowało 20 / ukończyło: 17
ZRĘCZOŚĆ POWOŻENIA
single
1. Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski Hultaj (śl)
=2. Paweł Pasiut / Tomasz Pożdał Lajla (śl)
=2. Damian Szeleść / Katarzyna Żmuda Brentina (śl)
4. Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski Hando (KWPN)
5. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Dartel (KWPN)
6. Tomasz Franczak / Paweł Franczak Panam (śl)
=7. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Zarzuela (t.szlach)
=7. Katarzyna Żmuda / Damian Szeleść Branka (m)
=7. Krystian Nocoń / Stanisław Śledź Agnes (śl)
=7. Wojciech Pożdał / Beata Pożdał Hrabia (śl)
=11. Jacek Pożdał / Tomasz Pożdał Zofik (sp)
=11. Paweł Pełka / Stanisław Śledź Fenomen BF (śl)
=11. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Salsa-S (śl)

pary
1. Tadeusz Andrys / Miłosz Tarka Portos (sp), Legato (śl)
2. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Szkuner (m), Aktor (wlkp)
3. Marcin Śledź / Stanisław Śledź Narona (KWPN), Doc (KWPN)
4. Tomasz Pełka / Stanisław Śledź Metys (śl) , Książę (sp)
5. Stanisław Stasiowski / Tomasz Krajewski Alergia-S (śl), Bora-S (śl)
=6. Tomasz Krajewski / Stanisław Stasiowski Amazonka-S (śl), Argentyna-S (śl)
=6. Józef Galica-Teremulka / Andrzej Chotarski Malwa (sp), Fiesta (sp)

single - dystans : 760 m
startowało 20/ ukończyło 20
pary - startowało 11/ ukończyło 11

Wyniki końcowe single (ujeżdżanie, maraton i zręczność)
single
1. Małgorzata Skupień /Andrzej Nędza-Chotarski Hando (KWPN)
2. Paweł Pasiut / Tomasz Pożdał Lajla (śl)
3. Jacek Pożdał / Tomasz Pożdał Zofik (sp)
4. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Dartel (KWPN)
5. Wojciech Pożdał / Beata Pożdał Hrabia (śl)
6. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Salsa-S (śl)
7. Krzysztof Szymczyk / Dorota Szymczyk Zarzuela (t.szlach)
8. Katarzyna Żmuda / Damian Szeleść Branka (m)
9. Krystian Nocoń / Stanisław Śledź Agnes (śl)
10. Paweł Pełka / Stanisław Śledź Fenomen BF (śl)
11. Tomasz Franczak / Paweł Franczak Panam (śl)

pary
1. Tadeusz Andrys / Miłosz Tarka Portos (sp), Legato (śl)
2. Andrzej Nędza-Chotarski / Julia Majkutewicz Szkuner (m), Aktor (wlkp)
3. Stanisław Stasiowski / Tomasz Krajewski Alergia-S (śl), Bora-S (śl)
4. Tomasz Krajewski / Stanisław Stasiowski Amazonka-S (śl), Argentyna-S (śl)
5. Tomasz Pełka / Stanisław Śledź Metys (śl) , Książę (sp)
6. Marcin Śledź / Stanisław Śledź Narona (KWPN), Doc (KWPN)

Zawody zorganizowało Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie "Pro-Nati".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl