22.08.2022, 20:34 | czytano: 7022

Seria zatrzymań nietrzeźwych kierowców

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W Jabłonce nietrzeźwy 52-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w Czerwiennem nietrzeźwy 28-letni kierowca audi nie posiadał uprawnień do kierowania, a w Nowym Targu nietrzeźwa 48-latka spowodowała kolizję drogową. Do tego w Krościenku nad Dunajcem dalszą jazdę nietrzeźwemu 56-letniemu kierowcy volkswagena udaremnił mieszkaniec powiatu.
W piątek po południu w Jabłonce 52-letni kierujący chevroletem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca zignorował sygnał policjanta do zatrzymania pojazdu, przyspieszył i pojechał dalej, stwarzając zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. Wyjaśnił się też powód ucieczki 52-latka. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,3 promila. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego wyroku, grozi mu nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wieczorem w miejscowości Czerwienne policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Za kierownicą siedział 28-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie, grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna nawet do 30 tysięcy złotych i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

W sobotę w południe policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego na terenie Nowego Targu. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 48-letnia kobieta kierująca skodą nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i najechała na tył opla. W wyniku kolizji nikomu nic poważnego się nie stało. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że sprawczyni miała promil alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie odpowie przed sądem.

Kilka godzin później mieszkaniec powiatu nowotarskiego udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu 56-latkowi. Pijany mężczyzna jechał przed nim volkswagenem z przyczepą drogą wojewódzką nr 969. Kierowca miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. W pewnym momencie volkswagen zatrzymał się przy jednej z ulic w Krościenku nad Dunajcem. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego także zatrzymał swój pojazd, podbiegł do kierowcy volkswagena, wyjął kluczyki ze stacyjki i nie pozwolił, aby odjechał. O całym zdarzeniu powiadomił funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 56-latka ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
bociek22.08.2022, 20:40
A jakiej oni narodowosci? aha,tajemnica:D
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl