23.08.2022, 08:03 | czytano: 17432

Nowi księża

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski wręczając nominacje i dekrety dla kapłanów Archidiecezji Krakowskiej. Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Kuria Metropolitarna w Krakowie zatwierdziła zmiany personalne w parafiach całej archidiecezji. Zmiany są również na Podhalu. Nowi wikariusze pojawią się m.in. w parafiach Zakopanem, Poroninie i Ludźmierzu.
Ks. Krzysztof Ryszawy – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim.
Ks. Piotr Burtan – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach i mianowany wikariuszem pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu.

Ks. Bartosz Wronikowski – polecenie zakończenia pełnienia obowiązków w Centro di Studi e Ricerche “Ezio Aletti” w Rzymie i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach.

Ks. Rafał Ryczek – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a także z zadań kapelana Związku OSP Gminy Poronin i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Raciborowicach.

Ks. Marcin Sędzik – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie.
Ks. Artur Zdebski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich.

oprac. r/ Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Może Cię zainteresować
komentarze
Ominiman23.09.2022, 09:38
Do echo: Autorytetem to on może byc wśród lokalnych biznesmenów bo pieniądze to on umie od ludzi wyrwać. Na ludzkiej krzywdzie i strachu mamone grabi. Zresztą jak wielu innych z tej firmy.
Borus27.08.2022, 15:12
Proboszcz do wymiany powinien być a nie wikary ,w sumie nam dwóch wspaniałych kapłanów wymienili w przeciągu 4 miesięcy. Echo ty to chyba musisz być w tej grupie wzajemnej adoracji koło proboszcza.Odsuwa ludzi od kościoła tym przepychem w którym żyje.My będziemy na składki dawać a tyn po Amerykak będzie jeździł Auta nowe kupowoł na wakacje zagraniczne jeździł.Do roboty na budowę niek idzie se zarobć na swoje potrzeby a nie my będziemy jego luksusy utrzymować. W d... się mu przewraco.Cmentorz jest ludzki a nie jego prywatny.Ludzie za swoje kupowali.
Parafian24.08.2022, 22:16
@echo zastanow się co piszesz. Wszystko to co jest u nas w kosciele to zasługa ŚP Juhasa. Ten proboszcz nie ma żadnych zasług. Ino wola o wszystko i wysługuje sie innymi ludźmi. Sam od siebie nigdy nic. Nic dla ludzi! Razem z organista tworzą niezły obciachowy duet. Organista ma się za pana i władcę tej wsi a proboszcz razem z nim. Śmiem twierdzić że echo to sam probosz. Hahahaha co do cmentarza to my mamy parafialny a nie komunalny.
echo24.08.2022, 19:16
@Niezmienny - no sorry, nie trafiłeś. Opłaty za groby (nawet niższe w Ludźmierzu niż w Mieście)to żadna samowolka. Nawet jest coś takiego jak ustawa o cmentarzach. A Ksiądz proboszcz z Ludźmierza jest człowiekiem głębi i modlitwy. Jeśli chodzi o bardziej przyziemne sprawy to świetny i stanowczy z Niego gospodarz - żadne tam ciepłe kluchy. Poza tym ma dobry gust - możesz się śmiać, ale to też się liczy. Ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale zobacz w kościele u Jadwigi albo na Równi - jak można zmaścić wysiłek architekta. Pozdrawiam.
Oo24.08.2022, 13:53
oj, widać wyraźnie, że Parafian, Też z parafi i Jan to jedna i ta sama osoba :(
Niezmienny24.08.2022, 12:52
Do echo... A w czym on taki wspaniały jest!???...czyżby jesteś jednym z jego popleczników którzy ustalają reguły kto ma i ile dać proboszczowi kasy za to co się prawnie nie należy!???/opłaty za groby/...
Jan24.08.2022, 00:03
Niestety ale to prawda chcemy zmiany proboszcza w ludzmierzu...
Tez z parafi23.08.2022, 23:37
Parafianin ma racje mamy już dośc proboszcza w ludzmierzu
echo23.08.2022, 12:04
@Parafian - chyba jeszcze nie wytrzeźwiałeś. Ale nie musisz, bo twoje sugestie i tak nie podważą autorytetu tego porządnego i prawdziwego Kapłana.
Parafian23.08.2022, 10:18
Tego /.../ proboszcza w ludzmierzu niech odwołają a nie księży z powołania!!!! Zawsze porządnych księży odwołują :(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl