23.08.2022, 08:27 | czytano: 3595

Ukraińcy zapraszają mieszkańców Rabki-Zdroju na wspólne świętowanie

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Społeczność ukraińska mieszkająca w Rabce-Zdroju zaprasza mieszkańców na wspólne świętowanie Dnia Niepodległości Ukrainy, które przypada na 24 sierpnia.
Obchody rozpoczną się o godzinie 17.00 w Centrum Pomocy i Integracji dla uchodźców z Ukrainy (Basen, Do Pociesznej Wody 2B) i przewiduje się, że potrwają do godziny 21.30. „Liczymy, że to wspólne spotkanie będzie dobrą okazją do podziękowania za okazywaną pomoc oraz pretekstem do spotkania się różnych pokoleń waszej i naszej społeczności. Mile widziani są także najmłodsi mieszkańcy, dla których specjalnie postawiona będzie dmuchana zjeżdżalnia” - podkreślają organizatorzy.

Українська спільнота, що мешкає у Рабці-Здруй, хоче запросити мешканців на спільне святкування Дня Незалежності України, у середу 24 серпня. Свято розпочнеться о 17:00 год. у Пункті Допомоги та Інтеграції для біженців з України (Do Pociesznej Wody 2B) і передбачається, що триватиме до 21:30 год. Сподіваємося, що ця спільна зустріч буде хорошою можливістю для вираження вдячності за надану допомогу та нагодою для спілкування різних поколінь вашої та нашої спільноти. Чекаємо також на наймолодших мешканців, для яких буде організована особлива розвага -  надувна гірка для з’їжджання!

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol24.08.2022, 13:41
Do mądry i skromny
Znowu ty?
Pewnie ze im mogę drugq akcje,,Wisła''zorganizować to trzeba relokowac by mieć kontrolę przejęli duże miasta proporcje np 5mln U i 105tys policji i że 150tys wojska i kto tych potomków Stepana upilnuje ...
Rację ma @Miejscowy to polacy powinni organizowec ew takie imprezy jako gospodarze!!
Kto za czyją kasę?? I dlaczego?? pozostaje bez odpowiedzi bez komentarza
Jaki diabeł kieruje tym z tylnego siedzenia(jaka ma flagę???)
Kiedy Polacy będą samo stanowić o swojej przyszłości???
A nie ciemne siły które rozkradły po 89 roku kraj

Jaki kraj zostawicie następnym pokoleniom pod butem..... Jak Syria Irak Afganistan czy była Jugosławia tam też był but na karku i cenzura prewencyjna morderstwa polityków i dziennikarzy
Du24.08.2022, 13:15
@ Prawda
Co ci więcej potrzeba.
Jest Polin, ma być UkroPolin a my do rezerwatów jak Indianie.
Anglia nie jest dla Polaków, gdybyśmy zachowywali się w swoim kraju jak Anglicy nie musielibyśmy tam wyjeżdżać.
Takie mądrale jak ty zaraz nas chcą paraliżować wiarą katolicką.
Mamy zostawić swój kraj bo jesteśmy katolikami?

Taki jeden z "odszczepieńców", co to się tak ładnie nazwał "rozpycha się tu łokciami" i mówi nam co nam wolno. To zapewne jego dziadkowie organizowali "wycieczki krajoznawcze" Polakom na Syberię. Chciałoby się powiedzieć /.../ ale po co, przecież on wie kim jest!
baciok@24.08.2022, 12:25
Polak patriota nie świętuje święta banderowców póki nie przeproszą za ludobójstwo, wyrzekną się ideologii banderowskiej, zburzą pomniki Bandery i innych zbirów. Kto czci swieto morderców pluje na groby naszych rodaków.
mądry i skromny24.08.2022, 11:15
A ty Ośle nie marudź bo też możesz zorganizować w Rabce świętowanie swojego święta narodowego np. 4 listopada a w programie atrakcje takie jak marszobiegi na wschód itp.
mądry i skromny24.08.2022, 11:08
Do- prawda- przecież to nie są górale tylko komentatorzy na usługach naszych odwiecznych przyjaciół spod flagi o kolorach aquafreszu [dawniej Coca-coli] ci co nam organizowali wycieczki krajoznawcze na Syberie.
do @Prawda24.08.2022, 10:59
a ja zaglądam w komentarze z nadzieją, że spotkam tu takich typów jak ty, którzy widocznie mają problem z kościołem i katolikami, bo widzą ich wszędzie i na każdym. mogę postawić dwie stówy na tezę, że nie jesteś delikatnie mówiąc "zwolennikiem instytucji kościoła".
xD24.08.2022, 10:39
Ciekawe co górale będą mówić, jak robiąc swoje święta w USA Amerykanie będą mówić podobnie o góralach jak górale i Ukraińcach.
Du24.08.2022, 10:38
@ Gg
Zapytaj Indian.
Prawda24.08.2022, 10:35
Zaglądam tutaj jedynie dla komentarzy. Komentarzy prawdziwych Polaków górali, katolików. Zobaczyć jak wylewa się w komentarzach miłość do bliźniego, jak nauka Jezusa objawia się w tym co Ci prawdziwi górale Polacy patrioci katolicy piszą. Mam nadzieję, że co niedzielę w kościele siedzicie w ławce i myślicie to samo, co tutaj wypisujcie.

Polska dla Polaków, ale Anglia dla Anglików i Polaków?
Polska dla Polaków, ale Ameryka dla Amerykanów i Polaków?
Gg24.08.2022, 09:25
Rozumię że polonia w USA też nie powinna świętować polskich świąt narodowych, bo są w USA nie w Polsce? Tyle wywnioskowałam z niektórych Państwa wpisów.
TeDe24.08.2022, 08:03
Ukraińcy i Ustaszowcy dla mnie znaczy jedno. Moderator by to skreślił. Teraz zrobiło się "frywolnie" na ten temat bo dziadki już nie żyją. Niestety w historii nie można iść na skróty co mnie bardziej dystansuje do rządzących i uchodźców z Ukrainy.
Nie po drodze mi z Ukraińcami24.08.2022, 06:09
@ cuda (na kiju)
Ty nie wypisuj o "dziczy podhalańskiej", pisz lepiej o czerni banderowskiej" która całymi falami napadała polskie wsie a dziś w osobach swoich przedstawicieli "dyplomatycznych" obraża Polskę i Polaków w obcych państwach.
Słowa - przepraszam - oni nie znają a o markach trudno nawet myśleć.
Dzisiaj jak gdyby nigdy nic urządzają w polskich miastach happeningi a tacy pożyteczni idioci jak ty im służą.

Coś mi się wydaje, że za czasów ZOMO było więcej "Polski w Polsce" niż jej jest teraz.
cuda23.08.2022, 23:58
Po wpisach można wywnioskować,że większość to dzicz podhalańska.To że wam coś nie pasuje,wcale nie znaczy że wszyscy tak mają.Dlaczego nie napietnujecie madziarow którzy pierwsi prosili Niemców o eksterminacje żydów?Z Niemcami wam po drodze bo wykupili swoje zbrodnie za kilka marek czy euro.Doprawdy trzeba być niezłym osłem...i nie tylko.Ty baciok pilnuj swojego ogródka,wielkie G ci do Rabki.
Ukraińcy powinni jeszcze zaprosić tych polskich bohaterów którzy służbę wojskową odrabiali w jednostkach ZOMO i tych którzy jeździli na mopach w placówkach służby zdrowia.Ze nie wspomnę o tych co uciekli na zachód,bohaterowie zza pieca.
Miejscowy23.08.2022, 22:37
Jak można gospodarza zaprosić na imprezę w jego domu i na jego koszt. Coś nie halo! Świętowanie proszę zrobić sobie we Lwowie i nas na nie zaprosić!
Holek23.08.2022, 21:21
My Polacy mamy swój dzień niepodległości......11 listopada
Holek23.08.2022, 21:21
My Polacy mamy swój dzień niepodległości......11 listopada
Nie po drodze mi z Ukraińcami23.08.2022, 20:20
Widziałem dziś wygłupy z tej okazji na rynku w Krakowie i latanie wśród gapiów za datkami na armię ukraińską. Było raczej bez entuzjazmu. A co ich szwęda się po Krakowie, wysiaduje na plantach, pod kortami tenisowymi "fury" z rejestracjami UA. Super jest żyć na koszt Lachów a nie umierać za Ukrainu.
Obserwator23.08.2022, 19:41
Nie rozumiecie rzeczywistości i kolei losu podjętych terenów.
Popatrzcie na Czeczenców. Pomijam fakt islamu. Najpierw bohatersko walczyli z Rosją. Po podbiciu i tyłu latach teraz walczą u boju Rosjan . Taka jest kolej losu podjętych terenów. Jak Ukraina zostanie podbiga pomimo bohaterskiej walki za jedną dekadę ich wnuki będą zasilać armię Rosji ich rządem.na tej zasadzie działał Bandera i Enej jak dziś dowódca Czeczenów.
jarek23.08.2022, 14:30
Polak ma dwie gęby do przysięgania
"Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego.
Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu.
Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej"
Izydor23.08.2022, 14:17
Może Bąkiewicz odwiedzi Ukraińców. Czy aby nie ma korzeni ukraińskich. wicz, wicz
karaluch23.08.2022, 13:55
Uważam, że już powinniśmy budować ukraińskie kościoły w Polsce a w szkole na równi z polskim uczniowie powinni się uczyć ukraińskiego.
Marek23.08.2022, 12:43
Radzę uważać na nich. Wczoraj przed sklepem rzucił mi palącego peta pod auto.
Osiol23.08.2022, 11:50
Aby ich zachęcić do powrotu przypominam że na terenach zajętych przez R kredyty są anulowane(nikt nie spłaca i nikt wezwań do spłaty nie wysyła i nie będzie wysyłał )
Niestety ci z zachodniej U chyba anulowania się nie doczekają

Może na festynie powiedzą w ramach integracji ile tam tona węgla kosztuje no śmiało... W ramach rozmów zapytac uczciwi powiedzą....
Spięty23.08.2022, 10:49
Stop ukrainizacji i przesiedleniom ludzi byłego ZSSR do Polski!
Osiol23.08.2022, 10:17
A skąd pieniądze na taką integrację dodruk czy zbiórka była??
Co za siły za tym stoją przecież oddolna zbiórka i incjatywa to to nie jest??
Kto chce by był tutaj polin czy ukropolin???
NT23.08.2022, 09:30
Ładny cyrk
zpodhalanskiej23.08.2022, 09:19
Chore to sie robic zaczyna , czas najwyzszy wyjezdzac na zachod a zostawic miejsce dla ukraincow w polsce , moja katolycka matka z chcecia by widziala jakas ukrainska matke zamiast mnie u siebie w domu
baciok@23.08.2022, 09:09
11 lipca jakoś nie chcieli uczcić DZIEŃ ludobójstwa na KResach WSchodnich
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl