25.08.2022, 12:09 | czytano: 3520

Nietrzeźwi jechali na hulajnodze. Zatrzymała ich drogówka

Dwaj turyści z województwa mazowieckiego podczas wyścigów na hulajnogach zostali zatrzymani przez zakopiańską drogówkę. 22-latkowie byli pijani. Policjanci ukarali ich mandatami karnymi po 2500 zł.
Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród turystów i mieszkańców Zakopanego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem.
Policjanci z zakopiańskiej drogówki jak co noc patrolowali ulice miasta. Dzisiaj około godziny 2 nad ranem na ulicy Gimnazjalnej ich uwagę zwrócili jadący na hulajnogach elektrycznych dwaj mężczyźni. Styl ich jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 22-latekowie z województwa mazowieckiego mieli w organizmie odpowiednio 0,6 i 1,6 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarani zostali mandatami po 2500 zł.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
hulaj dusza, prawa nie ma25.08.2022, 23:39
W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego prywatne firmy korzystają z miejskiej infrastruktury za darmo kręcąc swoje januszowe biznesy. Dlaczego nie ponoszą opłat za zajęcie pasa drogowego jak każdy inny przedsiębiorca?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl